12:26:50 - شنبه 23 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:برخی از مسئولان ظرفیت انتقاد پذیری را ندارند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: ائمه جمعه نمایندگان رهبری در شهرستان ها هستند و ارائه تذکر و نقد های منصفانه به عملکرد دولت، از وظایف آنهاست.

82160073-70884804

 حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی روز شنبه در پنجمین جلسه شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام افزود: برخی از مسئولان ظرفیت انتقاد پذیری را ندارند و هر نقدی را اهانت قلمداد می کنند در حالی که ، ارائه راه کار ونقدهای منصفانه از وظایف امامان جمعه است.
وی اظهار داشت: شورای سیاستگذاری در رابطه با دعوت از سخنرانان پیش از خطبه ها، هیچ دخالتی ندارد و دعوت از سخنرانان بر عهده ستادهای نماز جمعه در هر منطقه است.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی ادامه داد : هر گاه خطبه های نماز جمعه پر محتوا و پاسخگوی نیازهای فکری و معنوی جوانان باشد و با ادبیات مناسب تبلیغ ارائه شود، مردم و نسل جوان به آموزه اسلامی جذب خواهند شد.
وی اضافه کرد : نماز جمعه در دستگاه های اجرایی در حوزه رهبری نظام قرار می گیرد و در اساس خطبه خواندن در نمازهای جمعه و بررسی مشکلات اسلامی و اجتماعی به صورت هفتگی، زمینه اقتدار نظام جمهوری اسلامی را افزایش می دهد.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه به هیچ دستگاه و جناح خاصی تعلق ندارد و این نماز عقیدتی و سیاسی بر اساس مبانی فقهی و مرتبط با دستورات رهبر معظم انقلاب است.
وی اظهار داشت: هیچ یک از از ائمه جمعه به خاطر سیاسی بودنشان انتخاب یا کنار گذاشته نمی شوند و اگر تصور گروهی از جناحی مبنی بر این قضیه این است باید بگویم که تصورشان نادرست است.
وی ادامه داد : شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مباحثی را به امامان جمعه در شهرستان ها دیکته نمی کند و مبلغان اسلام در شهرستان ها باید جایگاهی که قرار دارند آزادی داشته باشند.
اتقوی اضافه کرد: امام جمعه به شکلی که در حال صورت می گیرد یکی از دستاوردهای مهم انقلاب به شمار می آید و حرکت به سمت ترویج و گسترش انقلاب اسلامی از اهداف شورای سیاستگذاری ائمه جمعه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب