17:01:56 - جمعه 22 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده مردم شاهرود و میامی: نظام جمهوری اسلامی دارای محوری فرهنگی است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام جمهوری اسلامی دارای محوری فرهنگی است که برگرفته از اعتقادات مذهبی و آداب و رسوم ما است.

دکتر سید حسن حسینی شاهرودی روز جمعه در نشست شورای ادرای شهرستان شاهرود که به مناسبت معارفه اما جمعه جدید شهر برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ ابراز داشت: باید جایگاه نماز جمعه و امامت جمعه به عنوان قرارگاه فرهنگی در هر شهری تعریف شود.
وی با تأکید بر جایگاه روحانیت در فرهنگ کلان کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی متصل به مرجعیت و ولایت است و این ارتباط باید همواره حفظ شود.
حسینی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کشور از نادیده گرفتن محوریت فرهنگ یا نداشتن تناسب با فرهنگ کشور ناشی می شود، تصریح کرد: در موضوع برجام امتیازاتی از دست دادیم تا امتیازاتی به دست آوریم اما اکنون با گذشت یک سال به اهداف خود نرسیده ایم.
به گزارش سمنان لاین از ایرناوی با اشاره به تأکیدهای رهبر معظم انقلاب در خصوص نداشتن اعتماد به کشورهای غربی یادآور شد: داشتن نگاهی فرهنگی به این موضوع به این معناست که به دلیل داشتن علم و توانایی غنی سازی را حفظ کرد در غیر این صورت نمی توان اعتماد جوانان کشور را جلب کرد.
این عضو خانه ملت ضرورت فرهنگ را همانند تعبیر مقام معظم رهبری مانند هوایی دانست که تنفس می شود ، افزود: در هر رفتار و تصمیم گیری و قوانین و چشم اندازهای نظام اسلامی باید به این مقوله مهم و حیاتی توجه شود.
حسینی با تأکید بر لزوم داشتن پیوست فرهنگی در انجام همه کارها، اضافه کرد: شاهرود شهر معلمان دین و اخلاق در دهه گذشته شاهد اتفاقات فرهنگی بسیاری بوده و اکنون نیز امید است این کارهای فرهنگی همانند گذشته برای اعتلای شهر ادامه داشته باشد.
پنجمین نشست شورای اداری شهرستان شاهرود پیش از ظهر جمعه برای معارفه امام جمعه جدید شهر شاهرود با حضور مسئولان اجرایی، نظامی و قضایی شهرستان و معاون امور استان های شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور برگزار شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب