16:34:59 - یکشنبه 17 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شکرالهی تأکیدکرد ؛ تحویل بالگرد امدادی پایگاه هوایی سمنان درآینده ای نزدیک
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از خریداری یک فروند بالگرد امدادی و قول مساعد مسئولان در خصوص تحویل این بالگرد امدادی به استان در آینده بسیار نزدیک خبر داد.

دکتر حسن شکرالهی اظهار کرد: این بالگرد از نوع 2015 و از مدرن‌ترین و بروزترین بالگردهای امدادی دنیا است که احتمالا ظرف یک ماه تحویل استان سمنان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پایگاه امداد هوایی سمنان آخرین مراحل تکمیل خود را می‌گذراند، تصریح کرد: با وجود محدودیت در منابع اعتباری، این پروژه در حال انجام است و اگر مشکلی در روند تخصیص اعتبارات بوجود نیاید ظرف دو تا سه ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر شکرالهی ادامه داد: امسال با وجود کمبود منابع اعتباری عملیات اجرایی پدهوایی این پایگاه امدادی را شروع کردیم و روند احداث آن همچنان در حال انجام است.

به گزارش سمنان لاین ازایسنامدیرعامل هلال‌احمر استان سمنان مهمترین عامل زمان‌بر شدن کار تکمیل این پروژه را مشکلات اعتباری ارزیابی و تصریح کرد: در مجموع این پروژه آخرین مراحل تکمیل خود را طی می‌کند و در صورت تکمیل “آشیانه”پایگاه که حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، امکان استقرار بالگرد و تجهیزات امدادی که احتمالا پیش از تکمیل نهایی پروژه به استان تحویل می‌شود در آن فراهم خواهد شد.

دکتر شکرالهی با اشاره به هزینه‌های مورد نیاز برای تکمیل نهایی این پروژه امدادی گفت: برای تکمیل آشیانه و بسترسازی برای استفاده از این پایگاه امداد هوایی حدود 600 تا 700 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که فعلا قول تخصیص آن به این استان داده شده است.

لازم به ذکراست این پایگاه استانی بوده و در حدفاصل شهرهای سمنان و سرخه قرار گرفته است.

مدیرعامل هلال‌احمر استان سمنان در خصوص دیگر پروژه‌های نیمه‌تمام این استان، اظهار کرد: در حال حاضر  هلال‌احمر دو پروژه نیمه‌تمام در شهرستان‌های شاهرود و سرخه دارد.

وی از احداث یک سایت امدادی –اداری در شهرستان سرخه خبر داد و افزود: با آغاز کار اجرایی این پروژه و اتمام آن مشکل شهرستان سرخه در خصوص فضای اداری مناسب و برخورداری از یک سایت امدادی درخور، مرتفع می‌شود.

شکرالهی پروژه خدماتی-پذیرایی هلال‌احمر شاهرود را دیگر پروژه نیمه‌تمام هلال‌احمر در استان سمنان برشمرد و افزود: این پروژه نیز همچون پروژه سرخه به دلیل نبود منابع مالی و عدم تخصیص اعتبارات ناتمام مانده است.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از حمایت های مسئولان هلال احمر کشور و مسئولان ارشد استان اظهار امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز در آماده‌سازی و تکمیل این پروژه‌ها در استان سمنان تسریع شود.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب