16:02:05 - یکشنبه 17 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راه اندازی سه موزه جدید در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی فرهنگی کشور از راه اندازی سه موزه جدید در استان سمنان در آینده نزدیک خبر داد.

محمد رضا کارگر روز یکشنبه در حاشیه بازدید از موزه های استان سمنان با اشاره به نقش مهم موزه ها در معرفی فرهنگ و تمدن هر منطقه و جذب گردشگر افزود: بر این اساس در نظر است ضمن حمایت از تجهیز موزه های موجود، زمینه راه اندازی سه موزه جدید در استان سمنان فراهم شود.
وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی یک موزه استانی غنی در سمنان خاطرنشان کرد: استان سمنان نیاز به یک موزه غنی و جامع شامل بخش های باستان شناسی، مردم شناسی، مشاهیر، هنرهای سنتی دارد که فرهنگ و تمدن استان را معرفی کند و تحقق این امر نیاز به همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط از جمله استانداری دارد.
به گزارش سمنان لاین کارگر با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی نیز اعتبار مورد نیاز برای افتتاح این موزه را اختصاص می دهد، اظهار داشت: با راه اندازی این موزه، استان سمنان جهش بسیار جدی در زمینه موزه ها و گسترس فضاهای فرهنگی خواهد داشت.
وی از اعلام آمادگی سازمان آموزش و پرورش استان سمنان برای راه اندازی یک موزه در سمنان خبر داد و گفت: این سازمان با تبدیل یکی از مدارس تاریخی واقع در بافت تاریخی سمنان به موزه اعلام آمادگی کرده و در این موزه بخش های میراث آموزش و پرورش، تاریخ آموزشی استان و افتخارات آموزش و پرورش معرفی می شود.
مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی فرهنگی کشور به راه اندازی سایت موزه در محوطه تاریخی تپه حصار دامغان در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مشکل موزه شاهرود برطرف شده و شرایط بقا موزه شاهرود بر اساس تفاهم میراث فرهنگی و شهرداری شاهرود فراهم شده است.
وی با تاکید بر این که کشور نیاز به ایجاد مراکز فرهنگی جدید دارد، گفت: یکی از بهترین راه های مدیریت اوقات مردم، راه اندازی مراکز فرهنگی و هنری و به خصوص موزه هاست.
کارگر با اشاره به بازدید امروز خود از موزه علم و صنعت گرمسار و با ابراز خرسندی از تبدیل کارخانه پنبه پاک کنی گرمسار به موزه و بازارچه صنایع دستی گفت: تلاش می شود با حمایت از این موزه، این مکان به یک مرکز فرهنگی قابل توجه در شهر گرمسار تبدیل شود.
در زمان حاضر هشت موزه شامل گرمابه پهنه و مهر و سکه در سمنان و مردم شناسی، عرفان شرق بسطام و موزه آب در شاهرود، موزه عشایری ایل سنگسر در مهدیشهر، اقوام در گرمسار و تاریخ شهر دامغان در استان سمنان فعالیت دارند.
مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی فرهنگی کشور امروز از موزه های گرمسار و سمنان و شاهرود بازدید کرده است.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب