9:16:55 - یکشنبه 17 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقاد استاندار ازعدم پیگیری تفاهمنامه‌های منعقد شده با سرمایه‌گذاران در اولین همایش سرمایه‌گذاری استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان،گفت: فعلیت‌بخشی به ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی مشکل بیکاری را در این استان مرتفع می‌کند.

محمدرضا خباز در نشست بررسي سرمايه‌گذاري در استان سمنان با اعلام این خبر، اظهار کرد: استان سمنان کمترین بیکاری را در سطح کشور دارد و باتوجه به اینکه بخش مهمی از واحدهای تولیدی این استان زیرظرفیت کار می‌کنند، انجام سرمایه‌گذاری‌های جدید،حمایت و رفع مشکلات این واحدهای مشکل‌دار و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه استان می‌تواند معضل بیکاری در این استان را حل کند.

وی با اشاره به برگزاری همایش سرمایه‌گذاری استان سمنان در اواخر سال گذشته، از عدم تداوم برگزاری این همایش‌ها انتقاد کرد و افزود: در نیمه اول امسال باید حداقل دو همایش سرمایه‌گذاری دیگر در استان سمنان برگزار شود.

به گزارش سمنان لاین از ایسنااین مقام ارشد اجرایی از پیش‌بینی برگزاری چهار همایش سرمایه‌گذاری استان سمنان در سال‌جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: این همایش‌ها در در پنل‌هاي تخصصي ميراث فرهنگي و گردشگري، خدمات شهري و زير ساخت و انرژي، كشاورزي و صنعت و معدن برگزار مي‌شود.

وی با اشاره به لزوم پیگیری تفاهمنامه‌های منعقد شده با سرمایه‌گذاران در اولین همایش سرمایه‌گذاری استان سمنان، تصریح کرد: متاسفانه با وجود اینکه چهار ماه از سال گذشته هنوز یک همایش هم در استان برگزار نشده لذا مسئولان باید هر چه سریع‌تر با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم زمینه برپایی این همایش‌ها را فراهم کنند.

خباز با اذعان به اینکه اشتغال مهمترین نیاز و دغدغه مردم است، اضافه کرد: رفع مشکل اشتغال مستلزم جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید است و تا مادامی که نتوانیم زمینه جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید را در این استان فراهم کنیم مشکل اشتغال همچنان پابرجا خواهد بود.

استاندار سمنان از تسهیل شرایط برای ایجاد سرمایه‌گذاری‌های جدید در این استان خبر داد و گفت: با حذف بسیاری از دستورالعمل‌های زائد، کوتاه‌کردن فرآیند پاسخگویی به استعلامات اخذ مجوز و اقدامات مختلف دیگر بستر برای جذب سرماه‌گذاری‌های جدید فراهم شده است.

وی با اشاره به امضای 67 تفاهمنامه در اولین همایش سرمایه‌گذاری استان سمنان و انعقاد 14 تفاهمنامه دیگر تا پیش از سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان، خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این تفاهمنامه‌های منعقده با بخش خصوصی که ارزش ریالی آنها در مجموع بالغ بر 40 هزار میلیارد ریال است می‌تواند مشکلات این استان را تا حد زیادی مرتفع و زمینه را برای رونق اقتصادی و توسعه استان بیش از پیش فراهم ‌کند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان با اشاره به تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای برون‌رفت از رکود اقتصادی، از تدابیر ویژه دولت برای ایجاد سرمایه‌گذاری‌های جدید خبر داد و گفت: براساس اعلام صندوق توسعه ملي، استان سمنان می‌تواند با ارائه طرح‌هاي صنعتي، كشاورزي و معدني از تسهيلات ارزان‌قیمت و كم‌بهره اين صندوق بهره‌مند شود.

خباز با اشاره به امکان استفاده از ظرفيت صندوق توسعه ملي براي دريافت تسهيلات و انجام سرمایه‌گذاری‌های بیشتر، افزود: استان سمنان باید از این ظرفیت عظیم بهره بیشتری بگیرد.

وی بر لزوم توجه ویژه به بخش گردشگری تاکید کرد و گفت: گردشگری به عنوان محور توسعه استان در برنامه ششم توسعه انتخاب شده لذا در این سرمایه‌گذاری‌ها باید به این بخش نگاهی ویژه‌تر شود.

استاندار سمنان با اذعان به اینکه سمنان ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه گردشگری دارد، ادامه داد: باتوجه به تعدد جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و عبور سالیانه نزدیک به 20 میلیون مسافر و زائر مشهد مقدس از محورهای این استان، صنعت گردشگری می‌تواند به رفع مشکلات استان در حوزه اشتغال کمک کند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب