9:48:35 - سه شنبه 12 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تحقق اقتصاد مقاومتی، نیازمند اتخاذ سیاست های جنگ اقتصادی است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد اتاق بازرگانی سمنان با تاکید بر ایجاد زمینه برای تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اجرای اصول اقتصاد مقاومتی در شرایط رکود کنونی کشور، نیازمند اتخاذ سیاست های شرایط جنگ اقتصادی است.

فرج الله معماری روز سه شنبه در سومین نشست کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان، گفت: اگر همه قبول داریم که شرایط اقتصاد کشور بحرانی است و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را تشکیل داده ایم، پس سیاست های جنگ اقتصادی را باید نهادینه و اجرایی کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ سیاست های مرتبط با اقتصاد مقاومتی از سوی قانون گذاران کشور در شرایط کنونی، تاکید کرد: با قوانین صلح نمی توان بحران های اقتصادی را مدیریت کرد. 
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد اتاق بازرگانی سمنان، عزم و اراده حاکمیت و دولت را در اجرایی کردن اصول اقتصاد مقاومتی بسیار مهم عنوان و خاطرنشان کرد: تلاش های گسترده ای از سوی بخش اجرایی و دولتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی شکل گرفته، اما اکنون نیازمند یک راهبرد واحد با تاثیرگذاری مطلوب در بخش های مختلف هستیم. 
معماری، با بیان اینکه از سوی وزارت کشور اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سه استان لرستان، کرمان و آذربایجان شرقی به صورت نمونه و آزمایشی تعیین شده است گفت: رصد قوانین و ارائه راهکارها و نظرات فعالان اقتصادی در کمیسیون های تخصصی اتاق های بازرگانی ، باید در تصمیم گیرهای دولتمردان مدنظر قرار گیرد.
معماری با اشاره به تاثیر ارایه راهبرد به سرمایه گذاران ، یاد آور شد: باید مزیت های سرمایه گذارای برای سرمایه گذاران برجسته شود و امتیازات خاص برای استان سمنان در نظر گرفته شود. 
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد اتاق بازرگانی سمنان ادامه داد: راهکارهایی که نیاز به منابع ندارند در کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد مورد توجه قرار گیرد و موارد به صورت پیشنهادهای کاربردی قابل ارائه به دولتمردان در سطح استان و ملی مدنظر باشد. 
دبیر هماهنگ کننده بانک های استان سمنان، نیز در این نشست از تصمیم های مطلوب در حوزه ارزی برای بخش خصوصی این استان خبر داد گفت: روابط کارگزاری با 30 کشور مانند آلمان ، فرانسه، بلژیک، ژاپن، روسیه، چین، تایوان و اسپانیا، در حال انجام است و این روند در استان رو به توسعه است.
حسن مونسان گفت: شعبه های بانک های ایرانی در بعضی از کشورها فعال است و سرمایه گذاران می تواند با ارتباط کاری با شعبه های بانک های داخلی، از خدمات مالی در خارج کشور بهره مند شوند. 
عضو کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد اتاق بازرگانی سمنان نیز در این نشست، با اشاره به دستورالعمل بخشودگی جرائم تامین اجتماعی که به تازگی ابلاغ شده، اضافه کرد: چارچوب و دستورالعمل این بخشودگی همانند سابق است و ترتیبی در این بخشودگی ها در اولویت قرار نگرفته است که واحدهای بیشتری را شامل شود. 
مهدی حداد گفت : شرایطی فراهم شود تا در تدوین این دستورالعمل ها تمام جوانب در نظر گرفته شود و از طرفی، زمان ابلاغ قوانین به شعبه ها و دیگر واحدهای مرتبط باید کمتر شود.
در سومین کمیسیون سرمایه گذاری و اقتصاد اتاق بازرگانی سمنان، دستاوردهای سفر دکتر روحانی به سمنان در حوزه سرمایه گذاری، ارائه گزارش پیرامون موانع و مشکلات واحدهای کوچک ومتوسط، بررسی موانع ومشکلات واحدهای با ظرفیت بیش از 100 نفر و فرصتهای سرمایه گذاری ونقش مناطق ویژه اقتصادی در شهرستانهای سمنان، گرمسارو دامغان ،مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس اتاق بازرگانی، جمعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مسوولان دستگاه های اقتصادی و اجرایی استان سمنان در این نشست حضور داشتند.
استان سمنان هزار و 800 واحد تولیدی دارد که سهم حدود 50 درصدی در ایجاد اشتغال استان داشته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب