16:37:30 - سه شنبه 12 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار خوش ارزی برای سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در راه است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین/ مدیرعامل بانک ملی ایران استان سمنان و دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان سمنان گفت: اتفاقات خوبی در حوزه ارزی در حال وقوع است.

 

 حسن مونسان امروز در نشست اعضای کمیسون سرمایه‌گذاری اتاق سمنان اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته امروز، امکان روابط کارگزاری با بانک‌ها و مؤسسات مالی و پولی 30 کشور دنیا در حال انجام است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان سمنان با برشمردن برخی از این کشورها خاطرنشان کرد:  آلمان، روسیه، ترکیه، فرانسه، بلژیک، ژاپن، اسپانیا، چین، تایوان و… از مهمترین این کشورها هستند.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک بر تعداد این کشورها که خدمات بانکی و مالی در آن‌ها امکان‌پذیر خواهد بود، بیشتر نیز خواهد شد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنامونسان با بیان اینکه شعبات بانک‌های مختلف ایرانی در بسیاری از کشورها فعال هستند، اظهار کرد: در حال حاضر امکان ارائه خدمات مالی به تجار، سرمیه‌گذاران و فعالان اقتصادی وجود دارد.

مدیرعامل بانک ملی ایران استان سمنان به فعال شدن شعبات بانک‌های مختلف ایرانی در بسیاری از کشورها اشاره و اضافه کرد: هیچ مشکلی بر سر راه ارائه خدمات مالی و بانکی به سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی از طریق بانک‌های این استان وجود ندارد.

همچنین مهدی حداد از اعضای کمیسیون سرمایه‌گذاری و اقتصاد اتاق سمنان نیز با اشاره به بخشودگی بخشی از جرائم تامین اجتماعی فعالان اقتصادی گفت: دستورالعمل این بخشودگی جرائم به تازگی ابلاغ شده و واجدین شرایط می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

این عضو اتاق بازرگانی و صنعت و معدن استان سمنان به برخی انتقادات وارده به این دستورالعمل اشاره و تصریح کرد: متاسفانه با وجود تسهیلات محدودی که ایجاد شده  چارچوب و دستوراعمل این بخشودگی همچون گذشته بوده و دامنه آن به‌گونه‌ای که فعالان تولید بیشتری را دربربگیرد نیست.

 وی به انتقاد از طولانی شدن فرآیند ابلاغ چنین دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های دولتی پرداخت و گفت: ابلاغ این دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها به شعبات و دستگاه‌های ذی‌ربط بسیار زمان‌بر است و لازم است که مسئولان در ابلاغ آنها تسریع کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب