17:17:32 - دوشنبه 11 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردارسمنان خبرداد ؛ ایجاد مجتمع ایستگاهی بزرگ در غرب شهر سمنان / عمده آثار فاخر فعلی شهر سمنان مربوط به دوران قاجار است!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین حسین موسوی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی فعلی اکثر شهرداری‌ها اعتبارات خود را مصروف فعالیت‌های خدماتی و هزینه‌های جاری می‌کنند،اظهار کرد: شهرداری سمنان با وجود مشکلات متعدد بیش از نیمی از اعتبارات خود را به سمت پروژه‌های عمرانی هدایت کرده است.

موسوی گفت ، با توجه به جمعیت حدود 180 هزار نفری سمنان بخش مهمی از اعتبارات 200 میلیارد تومانی شهرداری صرف نگهداری، خدمات شهری، فضای سبز و هزینه‌های جاری می‌شود.

 

وی  از  رویکرد شهرداری به سمت جلب و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبرداد.

موسوی گفت :  250 تا 300 میلیارد تومان پروژه عمرانی در حال ساخت در این شهر وجوددارد که بخش مهمی از این پروژه‌ها در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

 

موسوی از وجود 300 هکتار فضای سبز در این شهر خبر داد و گفت: با ایجاد چندین طرح در حال ساخت، وسعت فضای سبز شهر سمنان افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه طرح جامع و فضای سبز شهر سمنان از گذشته ها بی ثمر بوده  گفت  تاکنون اعتبارات خاصی از محل این طرح‌ها به شهرداری سمنان تخصیص نیافته است.

 

موسوی توجه به گردشگری را از برنامه‌های عمده شهرداری برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر عمده مسافران رغبت زیادی به ماندن و توقف در سمنان ندارند و بیشتر از طریق کمربندی از حاشیه سمنان عبور می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر برای مشکلات ترافیکی محلات قدیمی سمنان چاره‌ای اندیشیده نشود عملا از چند سال دیگر امکان بهره‌برداری از این محلات که اکثر قریب به اتفاق آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری را نیز در دل خود جای داده، وجود نخواهد داشت.

 

موسوی همچنین از  ایجاد یک مجتمع ایستگاهی بزرگ در غرب شهر سمنان خبر داد و افزود: این مجتمع بخش‌های متنوعی را در برمی‌گیرد که ترمینال، پارک‌سوار، چندین هتل، کلینیک خودرو، جایگاه سوخت، مجموعه تجاری و نمایشگاهی  را دربرمی‌گیرد.

او درادامه گفت ؛ متاسفانه در همه دوران و سال‌های پس از انقلاب هیچ کار شاخصی در  بخش المان های شهری  در سمنان انجام نشده و اکثر آثار فعلی نیز متعلق به دوران قاجار است.

موسوی  ایجاد یک المان بزرگ شهری در سمنان را از برنامه‌های درازمدت خود برشمرد.

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب