20:38:06 - یکشنبه 10 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان : پدیده حاشیه نشینی بصورت خاص دراستان سمنان وجود ندارد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / استاندار سمنان با بیان این که پدیده حاشیه نشینی به شکل خاص در این استان وجود ندارد، گفت: متاسفانه حاشیه نشینی معضلات زیادی را با خود به همراه دارد.

 محمدرضا خباز یکشنبه شب در اولین جلسه هماهنگی ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی در سالن غدیر استانداری، با اشاره به این که امروز کلان شهری مثل مشهد دارای 900 هزار نفر حاشیه نشین است، افزود : مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی، اعتیاد و درگیری ها از مهم ترین معضلات حاشیه نشینان است و در استان سمنان شاهد پدیده حاشیه نشینی نبوده ایم.
خباز با اشاره به بیانات رهبری در حوزه آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب آسیب هایی که می تواند عامل دیگر آسیب ها باشد را به صورت اولویت مطرح کردند که اگر این موارد کنترل شود، از بروز آسیب های اجتماعی دیگر نیز پیشگیری می کند.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی اظهار داشت : طلاق و اعتیاد به عنوان دو مسئله مهم و از آسیب های اجتماعی جدی است که رهبری، مسئولان و مردم بر آن تاکید دارند و باید با رویکرد فرهنگی و اجتماعی در کاهش و کنترل آن تلاش و برنامه ریزی کنیم.
استاندار سمنان ادامه داد : متاسفانه پدیده طلاق امروز در جامعه رواج یافته و به راحتی انجام می شود و هیچ حساسیتی هم بر روی آن صورت نمی گیرد و خیلی از آسیب ها هم در جامعه از طلاق اتفاق می افتد.
خباز با بیان این که با این حجم گستردگی فعالیتهای فرهنگی برای مبارزه با آسیب های اجتماعی باید نتیجه بهتری در این زمینه می گرفتیم، هرچند نمی توان نقش این فعالیت ها را در پیشگیری از افزایش آسیب های اجتماعی نادیده گرفت.
وی رسیدن به یک تعریف جامع از آسیب های اجتماعی با همکاری جامعه شناسان، کارشناسان و صاحب نظران را، اولین گام در مبارزه با آسیب های اجتماعی دانست و گفت: تبیین نقشه راه در حوزه آسیب های اجتماعی به منظور رسیدن به یک نتیجه مطلوب از الزامات ستاد فرهنگی و اجتماعی ساماندهی و مدیریت آسیب های اجتماعی است.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در این نشست با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر مقابله با آسیب های اجتماعی در کشور، فلسفه تشکیل این ستاد را بیانات ایشان دانست.
امیر بینایی اظهار داشت: مبارزه با آسیب های اجتماعی نیازمند همراهی و وجدان جمعی جامعه و تقویت همکاری و هماهنگی بین دستگاههای مرتبط با حوزه آسیب های اجتماعی است.
بینایی با ارائه آمار و گزارشاتی از آسیب های اجتماعی در استان، به بررسی دیدگاه ها و رویکردهای نظری رایج در حوزه آسیب های اجتماعی پرداخت.
وی بر ضرورت استفاده از ذخیره دانایی و توانایی استان در بخش های دولتی، پژوهشی و مردمی برای مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
بینایی بر لزوم سبب شناسی، اولویت بندی و مدیریت بهینه آسیب های اجتماعی تاکید کرد و افزود: برای حل این معضلات باید راهکارهای کوتاه و میان مدت تدوین شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب