7:31:28 - یکشنبه 3 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندارخبرداد ؛ دستگیری روزانه سه کارتن خواب در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین _ فرماندار سمنان با بیان این که روزانه به طور میانگین سه کارتن خواب معتاد به مواد مخدر بوسیله نیروی انتظامی در شهرستان سمنان دستگیر می شوند، گفت: احداث کمپ اعتیاد برای ساماندهی معتادان در این شهرستان امری ضروری است.

 

سیدعباس دانایی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان که در سالن غدیر افزود: نبود کمپ های ترک اعتیاد یکی از چالش های اساسی این شهرستان است و از سوی دیگر باید با برنامه ریزی های دقیق بر شمار معتادان نیز بکاهیم.

وی اظهار داشت: اعتیاد زمینه فقر، فساد و بزهکاری در شهرستان سمنان را فراهم می کند و همه دستگاه های مسئول نسبت به ساخت و تجهیز مکان های ترک اعتیاد اهتمام ورزند.

دانایی اضافه کرد : اعتیاد در شهرستان سمنان یک هشدار جدی است زیرا به دلیل قرار داشتن استان در جاده های شرق به غرب ، آسیب های اجتماعی اعتیاد در استان سمنان نسبت به مناطق دیگر بیشتر است.

وی ادامه داد: آموزش و پیشگیری در امر اعتیاد باید در مکان های مجهز ترک صورت گیرد و بسیاری از افراد معتاد در شهرستان سمنان به دلیل نبود امکانات بعد از دستگیری نیروی انتظامی رها سازی می شوند.

دانایی تصریح کرد : براساس مصوبه وزارت کشور مهم ترین اولویت کاری کشور در سال جاری، مهار اعتیاد است و باید براساس قانون و مصوبه هیئت وزیران به سالم کردن جامعه اهتمام ورزیم.

وی تصریح کرد : در گذشته با تخصیص بودجه تسهیلات مناسبی برای معتاد ترک کننده اعتیاد در نظر گرفته می شد اما در 2 سال گذشته اعتبارات بانکی برای این بخش کاهش یافته است.

فرماندار سمنان اضافه کرد: می توان با کمک بخش خصوصی برای ساخت و تجهیز کمپ های ترک اعتیاد قدم های مثبتی برداشت و دستگاه های مسئول می تواند با فرخوان برای جذب سرمایه گذار در این زمینه پیشگام شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب