8:25:18 - یکشنبه 3 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حدود 700 میلیارد ریال برای بازتوانی واحدهای تولیدی استان سمنان مصوب شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان برای 62 واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی حدود 700 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید مصوب کردند.

 بیست و دومین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان روز یکشنبه در سالن غدیر استانداری برگزار شد که با تصویب این تسهیلات به واحدهای صنعتی، تولیدی و کشاورزی، برای بیش از یک هزار و 110 نفر اشتغال‌زایی می شود.
اعضای این کارگروه برای واحدهای صنعتی و تولیدی حدود 670 میلیارد ریال و برای واحدهای کشاورزی و دامپروری حدود 30 هزار میلیارد ریال مصوب کردند که در بخش صنعتی و تولیدی برای بیش از یک هزار نفر و در بخش کشاورزی و دامپروری برای بیش از 50 نفر اشتغال زایی می شود.
در این نشست مدیر یکی از واحدهای تولیدی شهرستان سمنان مشکلات خود را درباره مسایل بانکی، بیمه تامین اجتماعی، بیکاری کارکنان و توقیف وسایل و دستگاه ها و تجهیزات واحد خود مطرح کرد.
اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، به تقسیط بدهی این واحد به تامین اجتماعی و رفع توقیف وسایل و دستگاه های آن رای دادند و با درخواست مدیر این واحد، این واحد تولیدی به مکان دیگری نقل مکان می کند.
استاندار سمنان در این نشست بر ضرورت رفع موانع واحدهای تولیدی و صنعتی این استان تاکید کرد.
محمدرضا خباز افزود: پرداخت تسهیلات برای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی، یکی از عملکردهای خوب دولت تدبیر و امید است که برای رونق بخشیدن به اقتصاد بسیار کار آمد است.
وی افزود: در استان سمنان اگر واحدهای تولیدی مالیات پرداخت کنند، بیمه تامین اجتماعی کارکنان به موقع پرداخت شود و منابع مالی خود را در سمنان سرمایه گذاری کنند، ظرفیت ارایه تسهیلات بانکی ایجاد می شود.
به گزارش سمنان لاین ازایرنااستاندار سمنان گفت: مدیران بانک ها باید بدانند که برای پرداخت تسهیلات هیچ منبعی از تهران ندارند و باید خودشان از منابع داخلی استان، تامین اعتبار و آن را مدیریت کنند و افرادی را ثبت نام کنند که به درستی مورد بررسی و ارزیابی قرار داده باشند، تا در آینده دچار مشکلات نشوند. 
از 62 واحد متقاضی تسهیلات رونق تولید، 57 مورد به واحد های تولیدی و صنعتی و پنج مورد به واحدهای کشاورزی و دامپروری تعلق داشت.
حدود یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی در استان سمنان فعالیت دارند که 621 واحد تولیدی از این تعداد، به دلایل مشکلات متعدد غیر فعال هستند.
تاکنون هزار و 100 واحد صنعتی استان در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که شامل 800 واحد کشاورزی و دامپروری و 300 واحد صنعتی و معدنی می شود که از این تعداد پرونده 110 واحد تولیدی ارزیابی و تعیین تکلیف شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب