8:42:12 - سه شنبه 28 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقتصاد مقاومتی، بدون آسان‌سازی روند اداری برای سرمایه‌گذاران محقق نمی‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی استان سمنان گفت: روند اداری در دستگاه های اجرایی برای جذب سرمایه گذار در مسیر اجرای اقتصاد مقاومتی، باید آسان‌سازی و روان شود.

علی اصغر جمعه ای روز سه شنبه در نشست بررسی گردشگری سلامت در اتاق بازرگانی سمنان افزود: دستگاههای اجرایی باید روند امور اداری مربوط به سرمایه‌گذاری را به حداقل برسانند تا استان سمنان در جذب سرمایه گذار نسبت به سایر استانها، متمایز و پیشرو باشد.
وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری خارجی، آگاهی از قوانین سرمایه‌گذاری برای طرف خارجی را بسیار مهم دانست و گفت: زمانی مراودات اقتصادی در عرصه سرمایه گذاری حاصل می‌شود که طرفین نسبت به هم آگاهی و آشنایی لازم را داشته باشند و قوانین نیز مترقی و رو به جلو باشد.
رئیس اتاق بازرگانی سمنان، تطبیق سیاست های اقتصادی با شرایط موجود را گامی مهم برای کشور برشمرد و خاطرنشان کرد : در تبیین اقتصاد مقاومتی باید کوشا باشیم و این به منزله عزم عمومی در همه طبقات جامعه است تا با سعی و کوشش همه جانبه بتوانیم اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرایی کنیم.
جمعه ای به قابلیت استان سمنان برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت اشاره و اضافه کرد: سرمایه گذاری و گسترش گردشگری سلامت در استان سمنان باید به عنوان یک مزیت در برنامه‌ریزی‌ها دیده شود.
وی ادامه داد: توانمندی های بهداشت و درمان استان سمنان بسیار مطلوب است و سرمایه گذاری های تخصصی در بخش گردشگری سلامت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
رئیس اتاق بازرگانی سمنان، کارآمدی و عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان را در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: قبل از پیشنهاد سرمایه گذاری، باید کار کارشناسی صورت بپذیرد تا سرمایه گذار خارجی با توجه به شرایط موجود، پیشنهادهای خود را ارائه کند. 
جمعه ای، توسعه مراودات تجاری را جزئی از اهداف توسعه کشور برشمرد و گفت: زمانی مبادلات کالا و تجارت فرامرزی توسعه و گسترش خواهد یافت که صاحب فناوری شویم و بتوانیم حرفی برای گفتن در جامعه جهانی داشته باشیم.
وی تصریح کرد: به همین خاطر، اولین هدف ما باید گسترش صنایع گردشگری باشد، زیرا توسعه صنعت گردشگری با کمترین سرمایه گذاری می تواند ارزش افزوده قابل توجه برای کشور به ارمغان بیاورد و صنایع همسان و وابسته را مانند صنایع دستی، فرش دستباف، سوغات و گردشگری سلامت را رونق بخشد و از همه مهمتر اینکه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را به گردشگر خارجی به درستی معرفی کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی سمنان گفت: رسانه ها باید در معرفی جذابیت های گردشگری سلامت استان سمنان به کمک اقتصاد گردشگری بیایند و موقعیت و فرصت های سرمایه گذاری را به صورت بین المللی در قالب شبکه های جهانی و سایت های پر مخاطب به اشتراک بگذارند.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سمنان نیز در این نشست، شرایط استان را برای سرمایه گذاری گردشگری سلامت مطلوب خواند و گفت: طی سال های اخیر روند احداث مکان‌های اسکان با معیار استاندارد و بین المللی در استان سمنان بسیار چشمگیر بوده، به همین منظور باید برای جذب گردشگر نیز توجه داشته باشیم . 
سهراب حکیم زاده، موقعیت استان سمنان را با توجه به نزدیکی به مرکز کشور حائز اهمیت برشمرد و اضافه کرد : سرمایه گذاری در بخش درمان و احداث کلینک و بیمارستانهای تخصصی، می تواند رفاه و آرامش را برای شهروندان و گردشگران سلامت در استان سمنان به ارمغان بیاورد.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سمنان بر همراهی دولت در اجرای سیاست‌های اقتصادی متوازن تاکید کرد و گفت: شرایطی باید مهیا شود که بخش خصوصی فقط دغدغه اجرای طرح ها را داشته باشد و به پبچیدگی های روند اداری دچار نشود.
استان سمنان حدود 10 بیمارستان و مرکز درمانی در هشت شهرستان دارد و از سویی ساخت هتل های چند ستاره در سال های اخیر نیز در استان سمنان رونق قابل توجه داشته است که زمینه را برای جذب گردشگر حوزه سلامت فراهم کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب