16:32:36 - دوشنبه 27 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سهمیه سمنان در اهدای سلول‌های بنیادین 1800 فقره اعلام شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مجید حسینی  اظهار داشت: در زمینه اهدای سلول‌های بنیادین، سهمیه استان سمنان از ابتدای تیرماه امسال تا پایان سال، یک هزار و 800 مورد بوده و باید اهدای سلول‌های بنیادی را به این میزان انجام دهیم و در پایگاه امام رضا(ع) سمنان، یک تخت را به این منظور اختصاص داده‌ایم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شیوع اچ.آی.وی و اچ.وی.بی در جمعیت اهداکنندگان 10 برابر کمتر از میانگین جمعیت کشور است، به دنبال این هستیم که این جمعیت سالم را حفظ کنیم و تمام تلاش سازمان انتقال خون بر این است که اهداکنندگان مستمر خون را حفظ کند.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان افزود: تلاش‌ها بر این است تا در شاخص درصد اهداکننده مستمر که در حال حاضر میانگین آن 51 درصد است، کشور ما طی 10 سال آینده به 90 درصد ارتقا یابد.

حسینی بیان داشت: استان سمنان با آمار 67.28 درصدی رتبه نخست کشور را در این زمینه دارد و در سال 95 هم تلاش خواهیم کرد که به سهم خود، درصد اهداکننده‌های مستمر را افزایش دهیم؛ درصد فعلی به نسبت جمعیت اهداکننده خون و جمعیت استان سمنان است.

به گزارش سمنان لاین ازفارس وی تصریح کرد: زیرساخت‌های سازمان انتقال خون در بخش نیروی انسانی به اهداکنندگان برمی‌گردد و مشتری‌های مهم و نخست ما در واقع اهداکنندگان هستند که خود آن‌ها میزبانان سازمان انتقال خون محسوب می‌شوند.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان افزود: اهداکنندگان خون در اصل تأمین‌کنندگان خون و فرآورده‌های خونی جامعه هستند و ما فقط وسیله‌ای هستیم که احصای خون را انجام می‌دهیم و فرآورده‌های آن را تهیه می‌کنیم و این منبع عظیم الهی باید پاس داشته شود.

حسینی اضافه کرد: سیاست‌های سازمان انتقال خون کشور در همین راستا بر این است از اهداکنندگان خون به نحو شایسته‌ای تجلیل و تکریم شوند و امسال نیز در استان سمنان این اقدام صورت گرفت.

وی گفت: امسال علی‌رغم اینکه شرایط مالی مهیایی در انتقال خون استان سمنان وجود نداشت، با تلاش‌های همکاران این اداره کل و نشست‌های هماهنگی که برپا شد، در حد بضاعتمان مراسمی را در مرکز استان سمنان برگزار کردیم؛ سال قبل نیز این مراسم در شاهرود برگزار شده بود.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: اهداکنندگان مستمر با سابقه بسیار بالا، جوانان زیر 30 سال و بانوان اهداکننده در استان سمنان امسال تقدیر شدند و در کنار آن‌ها، بازنشستگان اهداکننده که سن آن‌ها از مرز 65 سال گذشته است و دیگر قادر نیستند خون دهند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب