16:25:25 - دوشنبه 27 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش 24 درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در شاهرود به تصویب رسید
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 طرح افزایش 24 درصدی نرخ کرایه تاکسی های شهر شاهرود از سوی شهرداری و شورای شهر در ستاد تنظیم بازار مطرح و به تصویب رسید.

 فرماندار شاهرود در این نشست که یکشنبه شب در سرسرای فرمانداری برگزار شد،با بیان اینکه،در شهرها به ازای هر یک هزار و 100 نفر نیاز به یک دستگاه تاکسی است، تصریح کرد: وجود تعداد زیاد تاکسی در شاهرود توجیه اقتصادی برای دارندگان ندارد. 
سید محمدرضا هاشمی با اشاره به بخشنامه وزارت کشور درباره افزایش کرایه تاکسی ها گفت: بیش از 800 راننده در شاهرود از این طریق زندگی خود را می گذرانند، با این حال در افزایش قیمت باید حال مردم نیز رعایت شود.
هاشمی تأکید کرد: این افزایش قیمت تنها برای تاکسی هایی است که تاکسی متر را نصب کرده باشند ، در غیر این صورت مجاز به دریافت کرایه مصوب از مسافران نیستند.
فرماندارشاهرود روزهای آخر ماه مبارک رمضان و نزدیک شدن عید سعید فطر و تعطیلات آن را یاد آور شد و بر لزوم افزایش نظارت و بازرسی از نانوایی ها و واحدهای فروش مواد غذایی تأکید کرد.
هاشمی افزود: مسئولان تنظیم بازار شهرستان در این روزها با آمادگی کامل بر واحدهای صنفی سطح شهرستان نظارت بیشتری داشته باشند.
وی همچنین نظارت بر کار واحدهای صنفی روستاها را نیز بسیار مهم دانست و گفت: با تمرکز بر مسایل مرکز شهرستان ، نباید حقوق روستاییان از یاد برود.
شهردار شاهرود نیز با بیان اینکه تاکسی داران مدت هاست به قیمت پایین نرخ کرایه اعتراض دارند، گفت: هر راننده در روز حداکثر 650 هزار ریال درآمد دارد و این میزان درآمدبا توجه به هزینه های آنان بسیار کم است.
به گزارش سمنان لاین ازایرناسید حسن میرفانی با اشاره به بازدید کارشناسان شهرداری از شهرهای همجوار برای بررسی وضعیت کرایه تاکسی این شهرها و مقایسه آن با شاهرود، تصریح کرد: نتایج این بررسی نشان داد تاکسی داران شاهرودی در مقایسه با همکاران خود در این شهرها مبلغ کم تری دریافت می کنند.
وی همچنین با بیان اینکه طرح نصب تاکسی متر نسبت به ابتدای اجرای آن دگرگون شده ، افزود: تاکسی مترها از شرکتی معتبر و با کم ترین قیمت خریداری شده و ادعای برخی مبنی بر دست دوم بودن آن ها صحت ندارد.
میرفانی ادامه داد: این دستگاه با داشتن امکاناتی چون مکان یاب ، امکان نظارت بر خودروها و مسیر تردد آن ها را نیز فراهم می کند.
شهردار شاهرود با اشاره به پشتیبانی دو ساله این دستگاه ها از سوی شرکت سازنده، اضافه کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل ،نماینده شرکت در شاهرود پاسخگوی رانندگان خواهد بود.
میرفانی با بیان اینکه تاکنون روی 704 خودرو تاکسی متر نصب شده ، گفت: 150 نفر بهای دستگاه را پرداخت کرده و 330 نفر نیز تاکنون برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه خرید این دستگاه به بانک معرفی شده اند.
وی افزود: رانندگانی که این دستگاه را نصب نکنند هیچ گونه خدماتی از شهرداری دریافت نخواهند کرد. 
همچنین در این نشست وضعیت موجودی شکر در بازار با توجه به افزایش تقاضاها بررسی شد.
رییس اداره تعاون روستایی شاهرود سهمیه شکر استان سمنان را 420 تن عنوان کرد و گفت: از این میزان 134 تن مربوط به شاهرود است که در نخستین مرحله 40 تن دریافت شده و به همراه موجودی 7.5 تنی انبار شهرستان، بین 28 عامل فروش در شهر و هشت عامل فروش روستایی توزیع شد.
علیرضا جابر ادامه داد: یک محموله 17 تنی نیز روز یکشنبه در شاهرود توزیع می شود.
رییس اتاق اصناف شاهرود نیز با اشاره به انجام یک هزار و 129 مورد بازرسی در ماه رمضان افزود: 24 پرونده دارای شاکی خصوصی نیزپس از گرفتن رضایت از شاکی بسته شد.
همچنین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهرود با بیان اینکه پنج گروه بازرسی این اداره بر توزیع کالاهای ضروری مردم نظارت دارند، گفت: 52 پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد که شامل مواردی چون گران فروشی و نداشتن برچسب قیمت بر روی محصولات بود.
رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرودهم با اشاره به بازرسی های مستمر این اداره بر واحدهای صنفی تأکید کرد: با تخلفاتی مانند کم فروشی به شدت برخورد می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب