21:22:42 - یکشنبه 26 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرد اسیدپاش در سمنان تبعه کشور افغانستان و فاقد اسناد هویتی
کانال تلگرام سمنان لاین

دادستان مرکز استان با اشاره به تنها جرم خشن روی داده در سمنان در یک سال اخیر گفت: پرونده مربوط به اسیدپاشی دو زن در سمنان طی چند روز اخیر منتهی به صدور کیفرخواست شد.

به گزارش سمنان لاینحیدر آسیابی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص سرنوشت پرونده اسیدپاشی سمنان اظهار کرد: مجموعه مسئولان ذیربط در این پرونده عملکرد بسیار خوبی داشتند و فرد اسیدپاش را با وجود ضعف در ادله و عدم کیفیت تصاویر مربوط به اسیدپاش در کمتر از پنج روز شناسایی و دستگیر کردند.

وی از اقدام هماهنگ دستگاه قضایی و پلیس استان سمنان در جریان این پرونده خبر داد و افزود: فرد اسیدپاش در حالی دستگیر شد که هنوز آثار ریختن اسید بر روی دست خودش هم وجود داشت.

دادستان مرکز استان با بیان اینکه آسیب‌دیدگی فرد اسیدپاش بیشتر از دو زن قربانی این پرونده بود، تصریح کرد: پرونده این فرد به علت اهمیت آن، به‌صورت فوق‌العاده در دستگاه قضایی استان بررسی شد.

آسیابی با اشاره به تنوع جرائم فرد اسیدپاش گفت: تهدید به سرقت مقرون به آزار، اسیدپاشی و اینک عدم ارائه مدارک هویتی و… از جمله جرائم این فرد هستند.

وی با بیان اینکه فرد اسیدپاش افغانی بوده است، خاطرنشان کرد: این تبعه کشور افغانستان فاقد اسناد هویتی بوده و به‌صورت غیرمجاز در ایران زندگی می‌کرده است.

این مقام ارشد قضایی به تمجید از سرعت عمل همکاران قضایی خود و پلیس استان سمنان در رسیدگی به‌موقع به این پرونده پرداخت و افزود: با وجود اینکه پرونده‌های مشابه دیگری در برخی استان‌ها نظیر اصفهان وجود داشته و هنوز هم نهایی نشده‌اند اما همکاران ما با تلاش جدی خود این پرونده را در کمترین زمان ممکن بررسی و فرد خاطی را دستگیر و روانه زندان کردند که جای تشکر دارد.

 

دادستان مرکز استان سمنان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در خصوص سرنوشت خودکشی یک سرباز در زندان سمنان، گفت: برخی حوادث، جنایات و یا جرائم بیش از آنکه دلایل اجتماعی و محیطی داشته باشند دلایل روحی و روانی دارند که پرونده این خودکشی نیز در همین راستا قابل ارزیابی است.

وی با بیان اینکه این سرباز متاسفانه دارای مشکلات روحی و روانی بوده است، تصریح کرد: این سرباز خود اهل شهر سمنان بوده و محل خدمت وی نیز در داخل و مرکز شهر قرار داشته لذا بحث دوری وی از خانواده و دلایل مربوط به این بخش منتفی است.

آسیابی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص پرونده خودکشی احتمالی یک دانشجوی دانشگاه سمنان در ماه گذشته، و در محیط دانشگاه گفت: تاکنون هیچ دلایل و براهینی که دال بر وقوع یک جنایت یا جرم در این پرونده باشد رویت نشده است.

وی گفت : این پرونده نیز یک خودکشی بوده است و هیچ‌گونه بحثی در خصوص نفی خودکشی در این پرونده وجود ندارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب