9:59:28 - یکشنبه 26 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش 10 درصدی ورودی پرونده به دستگاه قضایی استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین- رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: سال 94 نسبت ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی استان 9.6 دهم درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش یافت که رسیدگی به این وضعیت نیازمند وجود برنامه‌ریزی منسجم و کارایی بیشتر مجموعه قضایی است.

 سید محسن مظهری روز یکشنبه در نشست خبری شورای قضائی استان سمنان به مناسبت گرامی‌داشت هفته قوه قضائیه افزود: در سال 94 بیش از 33 هزار پرونده وارد دادسرهای استان سمنان شد که این رقم نسبت به سال قبل از آن 8.4 درصد رشد را نشان می دهد.
وی اضافه کرد: ورودی پرونده ها به دادگاه های عمومی استان سمنان در سال 94 نسبت به سال قبل از آن با 10.6 دهم درصد افزایش به بیش از 46 هزار پرونده رسید.
مظهری تاکید کرد: 423 نفر به عنوان کارمندان اداری در دستگاه قضائی استان سمنان فعالیت دارند و با توجه به حجم پونده های وارده در دادگستری استان، نیازمند افزایش نیروی انسانی هستیم.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی اظهار داشت: افزایش کمک و کیفی خدمات قضایی و افزایش پرونده های مختومه از زمان دادرسی و افزایش کیفی کار قضایی از برنامه های کلان در دادگستری های استان سمنان است.
مظهری ادامه داد: 115 قاضی در 11 حوزه قضائی استان فعالیت می کنند که برای افزایش رفاه اجتماعی نیازمند نیروی انسانی با تخصص بیشتری هستیم.
توجه به آموزش ضمن خدمت حوزه قضایی و تشکیل بیش از 50 کلاس آموزشی برای قضات و نیروهای اداری، می تواند در افزایش کیفی امور و شناسایی جرایم بسیار کاربرد داشته باشد و دستگاه های قضائی استان در جهت افزایش رفاه اجتماعی قدم برمی دارد.
وی خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته تا پایان سال 95 برای افزایش نیروی انسانی در منطقه کالپوش شهرستان میامی سیزدهمین حوزه قضایی استان سمنان راه اندازی خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان سمنان از ساماندهی نرم افزار سامانه مدیریت پرونده قضائی «سم» خبر داد و ادامه داد: با راه اندازی این سامانه، سرعت بررسی پرونده ها افزایش پیدا می‌کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب