16:30:20 - شنبه 25 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موفقیتی بزرگ برای دانشگاه آزاد شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت:در آخرین رتبه بندی که از سوی پایگاه معتبر و بین المللی استنادی جهان اسلام (ISC) منتشر شده، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود توانسته است در رتبه بیست و یکم قرار گیرد.

دکتر سید حسین بدیعی ، این امر را موفقیت بزرگی برای این دانشگاه خواند و افزود: کسب این رتبه از سوی دانشگاه آزاد شاهرود از بین 304 واحد دانشگاهی بوده است.
وی افزود: در این پایگاه، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی از حیث شاخص‌هایی چون پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی ارزیابی می‌شوند.
وی این رتبه بندی را آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی جهان اسلام خواندو آن را مربوط به دوره زمانی سال 92 تا 93 اعلام کرد.
دکتربدیعی افزود: براین اساس، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در استان سمنان و در بین واحدهای دانشگاهی این استان از همه بالا‌تر است. 
وی در مورد جزئیات و چگونگی این رتبه بندی نیز اظهارکرد: بر اساس آیین نامه‌ای که بر روی پایگاه استنادی جهان اسلام قرار گرفته ، در بخش پژوهش شش شاخص کیفیت، کارایی، حجم، نرخ رشد کیفیت، نرخ رشد کارایی و ثبت نامه‌ها ملاک بوده است که هدف از بکارگیری این شاخص‌ها، سنجش میزان موفقیت مؤسسات در تولید دانش به عنوان یکی از دو مأموریت اصلی دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی است. 
وی ادامه داد: در حوزه آموزش بر اساس این آیین نامه مجموع شاخص های این معیار میزان دستیابی دانشگا ه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی به نگهداری و انتشار دانش به عنوان دومین مأموریت مهم دانشگاه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌دهد که شامل اعضای هیأت علمی دارای جایزه، اعضای هیأت علمی پراستناد مبتنی بر استانداردهای ISI و OIC، نسبت اعضای هیأت علمی دارای مدرک Ph. D به کل اعضای هیات علمی، فارغ التحصیلانی که جایزه گرفته‌اند، فارغ التحصیلان پر استناد، نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجو، نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کل دانشجویان و دانشجویان دارای جایزه در المپیادهای بین المللی است. 
به گزارش سمنان لاین ازایرناعضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: در بخش وجهه بین المللی نیز شاخص‌هایی چون نسبت اعضای هیأت علمی بین المللی به کل اعضای هیأت علمی، نسبت دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان، نسبت اعضای هیأت علمی دارای مدرک Ph. D خارجی به کل اعضای هیات علمی دارای مدرک دکتری، کنفرانس‌های بین المللی و تعاملات بین المللی مد نظر بوده است. 
وی در مورد ارزیابی پایگاه استنادی جهان اسلام در بخش تسهیلات و امکانات هم گفت: تسهیلات و امکانات شامل کلیه اموری است که سبب آسان سازی فرآیند آموزش و پژوهش در مؤسسه علمی مورد نظرمی باشد. 
بدیعی با اشاره به ملاک ارزیابی فعالیت اجتماعی – اقتصادی به عنوان آخرین مورد در ارزیابی پایگاه استنادی جهان اسلام گفت: نخستین مسئولیت دانشمندان و دانش پژوهان، ارتقای رفاه و آسایش جامعه است و هرچه دانشگاه‌ها در این زمینه فعال‌تر باشند، اعتبار و مقبولیت بالا دارند .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب