8:41:24 - شنبه 25 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر احمد همتی : خشونت سیاسی ، یکی از آفت های فضای سیاسی کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده مردم شهرستان های سمنان ،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت:رعایت نکردن اخلاق سیاسی در بین احزاب سیاسی به افراطی گری در جامعه منجر می شود.

احمد همتی  افزود :رعایت حریم ادب و اخلاق در سیاست باید با معیارهای اسلامی هماهنگ باشد و برای توسعه همه جانبه در جامعه نیازمند اخلاقمداری و پاسداشت آیین پهلونی در میان احزاب سیاسی هستیم. 
وی اظهار داشت: جناح های سیاسی در برابر خواست و اراده ملت تسلیم هستند اما در سال های اخیر بداخلاقی سیاسی در کارکردهای گروه های سیاسی تبلوری عینی دارد.
همتی یادآور شد : بیشترین بداخلاقی ها از سوی احزاب، گروه ها و برخی از افراد صورت می گیرد که باید برای رفع این مشکل، ادب سیاسی در جامعه رعایت شود.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی خشونت سیاسی را یکی از آفت های فضای سیاسی کشور برشمرد و گفت : اکنون به گونه ای است که یک حزب یا جریان سیاسی برای حذف رقیب از هر ابزاری استفاده می کند و از هرگونه تخریب و تهمت علیه جناح مقابل ترسی ندارد.
این نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متأسفانه چنین احساس می شود که اخلاق سیاسی در میان برخی احزاب نادیده گرفته می شود و حتی برخی از همین فعالان سیاسی بسیار خشونت آمیز و غیرمنطقی علیه جریان سیاسی مقابل خود موضع می گیرند.
وی تصریح کرد : اکنون باید برای رفع چالش های مهم کشور از جمله بیکاری برنامه ریزی های منسجم اتخاذ شود که بی اخلاقی های سیاسی ضربه شدید بر بدنه جامعه و نظام اسلامی وارد خواهد کرد.
همتی افزود : باید احزاب سیاسی افکار امام خمینی (ره) را الگوی وحدت بخش در میان خودشان قرار دهند و همدلی که از شروع انقلاب اسلامی در کشور شکل گرفت با درایت به سر منزل مقصود به پیش برود.
نماینده مردم شهرستان های سمنان،سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگرچه هیچ جریانی افراطی نمی تواند رابطه دولت و ملت را متزلزل کند ولی ملت ایران باید با هشیاری و همدلی در کنار دولت برای ساخت ایرانی سر افزار گام بردارند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب