16:41:19 - پنجشنبه 23 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک‌های سمنان 30درصد بیش از متوسط کشوری به واحدهای تولیدی تسهیلات دادند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان و مدیرعامل بانک ملی استان سمنان گفت: میزان اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی از سوی بانک‌های استان سمنان حدود 30 درصد بیش از متوسط کشوری این شاخص در یک سال اخیر بوده است.

حسن مونسان در حاشیه نشست هماهنگی مدیران بانک‌های استان اظهار کرد: تسهیلاتی که در یک‌سال اخیر از سوی بانک‌های عامل عضو کمیسیون این استان به بخش‌های مختلف اقتصادی در کل استان پرداخت شد حدود 61 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی توضیح داد: کل منابع شبکه بانکی عضو کمیسیون استان سمنان در این بخش حدود 58 هزار و 500میلیارد ریال بوده است که جدای از ذخائر قانونی رقمی بالغ بر 53هزار و 10 میلیارد ریال منابع آزاد وجود داشته که علی‌رغم آن بانک‌های استان61هزار میلیارد ریال تسهیلات در این بخش اعطا کردند که بسیار بیشتر از تعهدات بانک‌ها بوده است.
مونسان با بیان اینکه میزان اعطای تسهیلات به متقاضیان بخش‌های اقتصادی در کل کشور 85درصد است، اضافه کرد: این در حالی است که این شاخص در استان سمنان کمی بیش از 114 درصد بوده که جای تقدیر دارد.

 به گزارش سمنان لاین ازایسنامدیرعامل بانک ملی استان سمنان از حمایت ویژه بانک ملی ایران از فعالان تولید خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخشنامه حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط هنوز به برخی از بانک‌ها نیز ابلاغ نشده اما همکاران ما در این خصوص تعهدات خود را انجام داده‌اند.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان سمنان با اشاره به وضعیت بهتر واحدهای تولیدی و صنعتی استان در مقایسه با دیگر استان‌ها، گفت: شبکه بانکی استان با تزریق به موقع نقدینگی توانسته است به وسع خود به حفظ ظرفیت تولید در این استان کمک کند.
وی با اشاره به اهمیت تلاش در راستای تحقق شعار سال اظهار کرد: یکی از اولویت‌هایی که به بانک‌ها اعلام شده اجرای کامل سیاسبت‌های کلی اقتصاد مقاومتی به معنای کلی آن است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب