19:00:49 - چهار شنبه 22 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتراحمدهمتی : تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو رعایت چارچوب های عقلی است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تحقق تک رقمی شدن نرخ تورم به عنوان یکی از مهمترین وعده های دولت تدبیر و امید، افزود: اکنون باید برنامه‌ریزی و تدبیر کشور بر خروج از رکود اقتصادی متمرکز شود.

 احمد همتی روز چهارشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان گفت: تک رقمی شدن نرخ تورم و کاهش 26 درصدی آن، از خرداد 1392 تا خرداد 1395، دستاورد بزرگ اقتصاد کشور است و اکنون توجه ویژه دولت یازدهم باید بر خروج کشور از رکود اقتصادی باشد.
وی اظهار کرد: در بیانات رهبری، برای تحقق اقتصاد مقاومتی بر دانش و فناوری تاکید زیادی شده است که باید به آن توجه ویژه ای شود.
همتی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای توسعه یافته نیز در گذشته مبانی اقتصاد مقاومتی را اجرایی کرده اند، افزود: باید اقتصاد علمی بر مبنای دانش روز در کشور مبنا قرار گیرد و اجرایی شود.
وی با تاکید بر اجرای عدالت در جامعه، گفت: جامعه ای که عدالت محور نباشد، از تقوا دور می شود و بعد از آن، مشکلات زیادی برای آن جامعه پیش خواهد آمد.
همتی گفت: بر اساس بررسی مرکز آمار 2.5 میلیون بیکار در کشور وجود دارد که با بررسی کامل و شناسایی افرادی که خارج از آمارهای ثبت شده رسمی برای زندگی خود درآمدزایی می کنند، نرخ بیکاری، بیشتر از نرخ اعلام شده کنونی می شود.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چارچوب های علمی در کشور نهادینه نشده است، افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو رعایت چارچوب های عقلی است.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی گفت: فصل مشترک همه مباحث کشور که در متون اسلامی نیز تاکید زیادی بر آن شده، باید تصمیم گیری بر مبنای تفکر و تعقل باشد.
همتی با بیان اینکه برای شناخت اسلام نیز بر تفکر و عقل تاکید زیادی شده است، افزود: یکی از مباحثی که به نظر می رسد ریشه بسیاری از مسایل و مشکلات کشور است، غفلت از تصمیم‌گیری های عاقلانه است.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدیشهر در دهمین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون به علت وجود تنش‌های مختلف، ثبات حوزه‌های مختلف در دوره‌هایی دچار لغزش بوده است، افزود: اگر همدلی و ثبات همگام با رعایت چارچوب های علمی رخ بدهد، اقتصاد مقاومتی محقق خواهد شد.
در این نشست ١٧ طرح کارگروه هماهنگی عمرانی و زیربنایی، چهار طرح کارگروه تحول اداری، پژوهش و فناوری ، ٢٧ طرح کارگروه هماهنگی امور اقتصادی و ٣١ کارگروه هماهنگی امور اجتماعی و فرهنگی مطرح و مصوب شد.
در این نشست طرح تغییر ساعت کاری ادارات استان سمنان در فصل تابستان نیز به رای گذاشته شد که تصویب نشد.
در این نشست محمدرضا خباز استاندار سمنان، معاون‌های استانداری، فرمانداران و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند.
در خرداد ماه 1392، متوسط نرخ تورم کشور 35.9 درصد بود که با پیگیری و تلاش دولت یازدهم در پایان خرداد 1395 به 9.5 درصد رسید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب