19:09:18 - چهار شنبه 22 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تکمیل 9 هزار طرح بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور / استان سمنان فقط 7 طرح که خودروسازی فردا یکی ازآنهاست!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری 150 طرح تمام تولیدی و صنعتی نیمه تمام در کشور با ارائه تسهیلات 160 هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

حسین ابوئی مهرریزی روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با استاندار سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: واحدهای تولیدی دارای مشکلات مالی در فهرست حمایت این وزارتخانه قرا ر دارند و با همکاری نظام بانکی و تمامی سازمان ها و نهادهای مربوط، جهت رفع موانع و مشکلات آن ها اقدام می شود.
وی اظهار داشت: اکنون هفت طرح به عنوان طرح های ملی اقتصاد مقاومتی به وزرات صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده که یکی از آن ها فعال کردن هفت هزار و 500 واحد تولیدی نیمه تمام است.
وی تکمیل زنجیره متوازن صنایع فولاد، افزایش تراز تجاری کشور به مبلغ 10 میلیارد دلار، مدیریت هدفمند واردات و راه اندازی 36 طرح بزرگ ملی با 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری با اشتغالزایی 13 هزار نفر جویای کار را از جمله طرح های ملی اقتصاد مقاومتی است.
ابوئی مهرریزی اضافه کرد: تکمیل 9 هزار طرح نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده که در استان سمنان نیز هفت واحد تولیدی از این طرح ها شناسایی شده است.خودروسازی فردا که حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و آریا ترانسفوقدرت شهمیرزاد و… از آن جمله‌اند.
معاون طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد : موانعی همچون بدهی معوقه و مالیاتی، کمبود اعتبار، چک برگشتی، مشکل مدیریتی و کاهش بازار کار از مشکلات پیش روی سرمایه گذاران واحدهای تولیدی است که مقرر شده در زمان واگذاری تسهیلات بانکی جدید، مدت بازپرداخت بدهی های قبلی این واحدها تا یک سال از سوی بانک مرکزی، سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیاتی افزایش یابد.
حسین ابوئی مهرریزی در سفر یکروزه به استان سمنان از واحد تولیدی صنعتی آریا ترانسفور قدرت شهرستان مهدیشهر بازدید کرد.
در دیدار معاون طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت با محمد رضا خباز مهم ترین چالش فراروی حوزه تولید و صنعت بررسی شد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب