خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
16/06/21 18:18
شناسه خبر : 6774

از پنج طرح مصوب سفر توسعه روستایی استان سمنان ، چهار طرح متعلق به شاهرود شد / مدعیان توسعه متوازن سکوت کرده اند!!!

سمنان لاین /  سید محمدرضا هاشمی  در نشست ستاد اقتصاد فرماندهی مقاومتی شهرستان شاهرود، با اشاره به 12 طرح مشارکتی و غیر مشارکتی توسعه روستایی استان افزود: از این تعداد هشت طرح با اعتبار 360 میلیارد ریال مشارکتی بوده و پنج مورد از آن در تهران به تصویب رسیده است. فرماندار شاهرود گفت: از مجموع […] ...

سمنان لاین /

 سید محمدرضا هاشمی  در نشست ستاد اقتصاد فرماندهی مقاومتی شهرستان شاهرود، با اشاره به 12 طرح مشارکتی و غیر مشارکتی توسعه روستایی استان افزود: از این تعداد هشت طرح با اعتبار 360 میلیارد ریال مشارکتی بوده و پنج مورد از آن در تهران به تصویب رسیده است.

فرماندار شاهرود گفت: از مجموع پنج طرح مصوب توسعه روستایی استان سمنان در تهران ، چهار طرح متعلق به شاهرود است.(سمنان لاین :  انصاف حکم میکند دوستانی که دغدغه ی توسعه متوازن را در استان دارند اینجا هم سکوت نکنند و اگر کشاورزی یا طرح های توسعه ی روستایی در شرق استان محور توسعه دانسته و دیگر مناطق استان را فاقد این پتانسیل می دانند  باید بپذیرند که صنعت و گردشگری هم در مرکز استان باید بیشتر مورد توجه واقع شود چراکه منطق و علم اقتصادی حکم میکند این سیاق عین توسعه متوازن و عدالت است .)


وی همچنین راه اندازی کارخانه کنسانتره و بازارچه صنایع دستی را دو کار مهم در اجرای اقتصاد مقاومتی خواند و تأکید کرد: احداث اقامت گاه های بوم گردی و توجه به توسعه گردشگری در دستور کار دستگاه های مرتبط قرار گیرد.
وی ادامه داد: در ایام تعطیلات با توجه به حضور هزاران نفر از گردشگران در جنگل ابر، نمایشگاهی برای فروش محصولات و صنایع دستی در ورودی این جنگل برپا شود.
معاون استاندار سمنان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها وظیفه یک نهاد نیست، ابراز داشت: همه دستگاه های اجرایی و مردم باید برای اجرای این امر مهم همکاری کنند.
به گزارش سمنان لاین ازایرناهاشمی رفع مشکل آب رسانی به تعدادی از روستاها و توزیع قیر رایگان را نمونه ای از کار جهادی در سطح شهرستان خواند و یادآور شد: مدیران موظفند در برابر خواسته های مردم پاسخ گو و صبور باشند.
وی همچنین با بیان اینکه شاهرود پارسال نخستین شهرستانی بود که به شبکه دولت متصل شد، اضافه کرد: ابتکاری نیز برای بالابردن امنیت انتخابات اسفندماه در حوزه فناوری اطلاعات انجام و مورد توجه مسئولان قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این روش با نصب نرم افزاری بر روی گوشی های همراه پشتیبانان صندوق های انتخاباتی هنگام مراجعه به هر مکان از راه دور کنترل می شدند.
همچنین در این نشست رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهرود با بیان اینکه تاکنون 62 واحد صنعتی شاهرود در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند، گفت: از این تعداد 46 مورد کارشناسی شده و شش واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند.
جواد تولایی با اشاره به ثبت نام 215 واحد صنعتی در استان افزود: 25 درصد از این تعداد متعلق به شاهرود است و درصورت دریافت تسهیلات 895 مورد اشتغال تثبیت می شود.
وی ادامه داد: به دلیل وجود محدودیت منابع ، اکنون واحدهای تولید مصالح ساختمانی و صنایع فرآورده های نفتی مستثنی بوده و امکان دریافت تسهیلات وجود ندارد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهرود فعال کردن واحدهای صنعتی با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی را یکی از اولویت های این وزارت خانه عنوان کرد و گفت: از مجموع 21 واحد نیمه کاره در شاهرود 10 مورد ثبت نام کرده و تاکنون دو مورد کارشناسی شده است.
تولایی همچنین یادآور شد: طرح توسعه شرکت فولاد شاهرود و تکمیل کارخانه سیمان بیارجمند با 45 درصد پیشرفت، یکی از موارد مورد توجه این اداره در حوزه اقتصاد مقاومتی است.