6:52:04 - یکشنبه 19 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد: تعطیلی19درصد واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین _ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به فعال بودن بخش عمده‌ای از صنایع کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور گفت: تنها 19 درصد از واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور تعطیل‌اند.

 

علی یزدانی اظهار کرد: به‌طور متوسط نیز 19 درصد از واحدهای صنایع کوچک و متوسط کشور در مجموع راکد و تعطیل هستند. اگر چه این رقم در برخی استان‌ها بیشتر از 19 و در برخی‌ها زیر 19 درصد است.

 

وی با بیان اینکه برخی شهرک‌های صنعتی واحدهای تعطیل آنها بسیار ناچیز است، افزود: در حال حاضر شهرک‌ها و نواحی صنعتی در کشور وجود دارد که بیش از 90 درصد واحدهای آن فعال‌هستند.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعال و غیرفعال بودن واحدها به نوع فعالیت و تولید آنها وابسته است، خاطرنشان کرد: تولیدات برخی از این واحدهای تولیدی و صنعتی از بازار خوبی در سطح ملی و بین‌المللی برخوردارند و لذا در این شرایط آسیب زیادی ندیدند.

 

به گزارش سمنان لاین ازایسنایزدانی از پیش‌بینی مشوف‌هایی برای واحدهای تولیدی خبر داد و ادامه داد: وزارتخانه برای اعطای تسهیلات نیز اولویت را به واحدهایی داده که از بازار خوبی در داخل و یا خارج برخوردارند.

 

فعالیت بیش از 80 هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط

 

وی با بیان اینکه بخش عمده واحدهای صنعتی کشور در حوزه صنایع کوچک و متوسط تعریف می‌شوند، اضافه کرد: در سطح کشور بیش از 80 هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط داریم.

 

یزدانی از وجود 377 واحد بزرگ تولیدی در سطح کشور خبر داد و تصریح کرد: سهم استان سمنان از این واحدهای بزرگ که هر کدام بیش از 100 نیروی کار دارند 57 واحد است.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از حمایت واحدهای تولیدی از طریق پنج صندوق تابع این وزارتخانه خبر داد و افزود: چهار صندوق از این پنج صندوق در استان سمنان فعال هستند.

 

وی در پاسخ به پرسشی در خصوصی چرایی واحدهای تولیدی سابقه‌داری همچون ارج گفت: مسئولان ذی‌ربط حتما درباره این واحد توضحیات مناسب را خواهند داد اما ارج از آن دسته از واحدهایی است که در دولت قبل تعیین تکلیف شده بود. ضمن اینکه هر واحد تولیدی نیز همچون هر موجود زنده‌ای برای ادامه حیات نیاز به برخورداری از یک سری مولفه‌ها است.

 

یزدانی ادامه داد: هر کارخانه‌ای برای ادامه فعالیت خود نیاز به عرضه تولیدات بروز و کیفی است و باید بتواند در بازار با رقبای خود رقابت کند وگرنه خود بازار و خریداران آن را کنار می‌زنند.

 

حمایت دولت از کارخانجات قند کشور

 

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص شایعه تعطیلی برخی کارخانجات قند، گفت: فعالیت کارخانجات قند معمولا ارتباط مستقیمی با فصل برداشت چغندرقند دارد و در فصولی از سال فعالیت کمتری دارند.

 

وی از حمایت دولت تدبیر و امید از کارخانجات قند خبر داد و تصریح کرد: دولت یازدهم علاوه بر کمک به کارخانجات موجود حتی به فعال‌سازی برخی کارخانه‌های قند همچون کارخانه قند دزفول در استان خوزستان که از قبل تعطیل شده بود پرداخته است. ضمن اینکه دولت آمادگی دارد که هر واحد تعطیل شده‌ای که امکان فعال‌سازی را دارد حمایت کند تا به رقابت در بازار برگردد.

 

دولت از نقد سازنده استقبال می‌کند

 

معاون وزیر با اشاره به انتقادات غیرمنصفانه برخی رسانه‌ها، گفت: دولت تدبیر و امید از هر نوع نقد سازنده استقبال می‌کند اما متاسفانه برخی رسانه‌ها تنها به دنبال تخریب دولت هستند و از این رو با بزرگ‌نمایی برخی اتفاقات، خدمات شایان دولت را نادیده می‌گیرند در صورتی که یک نقد در کنار بیان نقاط ضعف باید به بیان نقاط قوت نیز بپردازد.

 

وی با بیان اینکه دولت یازدهم دولتی پاسخگو است، افزود: دولت از صنعت و تجارت کشور حمایت می‌کند و آماده است که در هر کجا که ابهامی باشد به صورت شفاف پاسخگو باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب