13:37:34 - یکشنبه 19 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اسودی عنوان کرد ؛ وجود ۵۷۸ واحد صنعتی تعطیل در استان سمنان / رتبه دوم کشوری شهرک صنعتی سمنان از حیث تعطیلی واحدهای صنعتی!
کانال تلگرام سمنان لاین

بهروز اسودی گفت: 5000 میلیارد ریال اعتبار مشکلات واحدهای مشکل‌دار سمنان را حل می‌کند.

 

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان از کمبود نقدینگی به عنوان مهمترین عامل ایجاد مشکل برای واحدهای صنعتی و تولیدی این استان خبر داد و اظهار کرد: برآورد کارشناس ما بر این است که با 5000 میلیارد ریال اعتبار مشکلات تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل‌دار این استان تا حد زیادی مرتفع می‌شود.

 

وی از وجود 578 واحد تعطیل در این استان خبر داد و گفت: تعطیلی بسیاری از این واحدها به سال‌ها و ادوار پیش و دولت‌های گذشته برمی‌گردد. (لازم به ذکر است اکثر این واحدهای تعطیل و نیمه فعال متعلق به شهرک صنعتی شهر سمنان هستند که متأسفانه  رتبه دوم در کشور  از حیث تعطیلی واحدهای تولیدی متعلق به شهرک صنعتی سمنان میباشد.)

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با تمجید از طرح وزارت صنعت برای رفع مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی کشور و از جمله استان سمنان از امکان ثبت‌نام واحدها در سامانه بهین‌یاب خبر داد و تصریح کرد: همه واحدهایی که شرایط اعلام شده را دارند می‌توانند از تسهیلات اختصاصی دولت در این بخش بهره‌مند شوند.

 

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 800 واحد صنعتی و تولیدی استان سمنان برای دریافت تسهیلات در این سامانه ثبت نام کردند.

 

اسودی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان در کارگروه ستاد تسهیل از برپایی نوزده جلسه این کارگروه خبر داد و گفت: در مجموع پرونده 54 واحد تولیدی و صنعتی استان در جلسات ستاد تسهیل استان بررسی و متناسب با آن تصمیم‌گیری شده است.

 

این مقام مسئول از اختصاص 610 میلیارد ریال تسهیلات به واحدها و صاحبان طرح‌های مطرح شده در این کارگروه خبر داد و اظهار کرد: جدای از واحدهای معرفی شده در کارگروه امروز، تاکنون 33 واحد تولیدی و صنعتی مشکل‌دار استان برای دریافت بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب