17:51:39 - شنبه 18 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بودجه استان سمنان در سال 95 مشخص شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: بودجه استان سمنان در سال 95 با 45 درصد افزایش، یک هزار و 80 میلیارد ریال است.

 محمد رضا خباز  در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان افزود: اعتبار کل استان در سال گذشته 700 میلیارد ریال بود که در سال 95 به میزان 45 درصد افزایش یافته است.
وی افزود: بودجه تملک و دارایی استان سمنان در سال 95 با 13 درصد افزایش به 570 میلیارد ریال رسیده است که می تواند زمینه رونق بیشتر اقتصادی و تولیدی را فراهم کند.
استاندار سمنان ادامه داد: افزایش 45 درصدی بودجه استان سمنان، بدون محاسبه اعتبارات و مصوبات کاروان تدبیر و امید در سفر به سمنان است و اعتبارات سفر رئیس جمهوری به سمنان، تا چند ماه آینده، برای عملیاتی شدن مصوب خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، نهادها و دستگاه دولتی در سراسر کشور اجازه استخدام بدون هماهنگی با این سازمان را ندارند و جذب نیروی انسانی باید زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صورت گیرد.
استاندار سمنان از تشکیل کمیته تخصصی و کارگروه کارشناسی برای تهیه و تدوین سند چشم انداز توسعه و آمایش سرزمینی خبر داد و خاطر نشان کرد: باید برای رشد اقتصادی، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در استان سمنان برنامه ریزی شود و آمایش سرزمینی، زمینه توسعه فرهنگی و اقتصادی در استان را فراهم خواهد کرد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی با اشاره به اختصاص اعتبار به بخشهای مختلف کشور برای توسعه استانها و با بیان اینکه امسال500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی در اختیار بانک کشاورزی قرار می‌گیرد، گفت: اعتبارات این بخش باعث تحول در تغییر الگوی مصرف آب و راه اندازی سامانه های نوین آبیاری در استان سمنان می شود.
خباز با اشاره به دیگر مباحث اعتباری بخش کشاورزی در کشور، گفت: 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیز به صندوق بیمه محصولات کشاورزی تخصیص می یابد که این رقم بخش زیادی از چالش های بیمه ای کشاورزی در کشور را برطرف خواهد کرد.
استاندار سمنان اضافه کرد: وزارت نفت نیز موظف است با در اختیار قرار دادن 2 میلیون تن قیر رایگان به شهرداری ها، مناطق روستایی و سازمان توسعه و نوسازی مدارس، گام اساسی برای افزایش رفاه اجتماعی بردارد.
در این نشست، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار، فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان سمنان حضور داشتند.
در این نشست درباره مباحث اعتباری و نیازهای استان سمنان در برنامه ششم توسعه در بخشهای مختلف تبادل نظر شد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب