14:24:16 - چهار شنبه 15 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان : جلوه اقتصادی مقاومتی در اداره کل انتقال خون استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان گفت: جلوه اقتصادی مقاومتی در اداره کل انتقال خون این استان با وجود امکانات محدود با توانایی کارکنان خدوم ٖ آن تجلی یافته است.

 

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمدرضا خباز روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از اداره کل پایگاه انتقال خون استان و پایگاه خونگیری شهرستان سمنان افزود: در ماه مبارک رمضان تعداد مراجعین به پایگاه های انتقال خون بسیار افزایش می یابد و با وجود امکانات اندک این اداره کل خدمات اثر بخشی به بیماران اهدا می کند که شایسته تقدیر است.

وی اظهار داشت: در این بازدیدم از پایگاه انتقال خون امام رضا (ع) به این نکته رسیدم که می توان با تلاش و با امکانات محدود نیز اقتصاد مقاومتی در استان را شکوفا کرد.

خباز ادامه داد : بعضی از دستگاه های تخصصی خونگیری در پایگاه امام رضا (ع) بسیار قدیمی هستند و در اعتبارات سال جاری برای ، بودجه قابل توجه ای را به این اداره کل مصوب خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد : کمک به هم نوع باید در راس امور قرار گیرد و استان سمنان به دلیل فرهنگ غنی مردم رتبه اول کشور در میزان اهدا خون برحسب تعداد جمعیت را داراست.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: استان سمنان با70 هزار اهدا کننده خون مستمر از این حیث در رده اول کشور قرار دارد یعنی به ازای هر هزار نفر ، 50 نفر از مردم استان سمنان خون هدیه می دهند.

مجید حسینی افزود : 93 درصد از اهدا کنندگان خون در استان سمنان را مردان و هفت درصد را زنان تشکیل می دهند و بیمارستان کوثر شهر سمنان به دلیل جراحی قلب باز، بیشترین مصرف خون را در میان بیمارستان ها و مرکز درمانی استان سمنان دارد.

حسینی با بیان این که مدیریت پایگاه منطقه خون استان در سال گذشته به عنوان 100مدیر شایسته در کشوربرگزیده شدْ افزود: در کنگره تجلیل از 100 مدیر شایسته ، مدیریت انتقال خون نشان طلا و درجه ملی مدیریت و رتبه 20 این کنگره را به دست آورد.

وی ادامه داد : در سال گذشته بیش از یکهزار 800سلول بنیادی از مراکز انتقال خون استان به بیمارستان های سراسر کشور ارسال شد و با کمک وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دیگر یک تخت اختصاصی امسال در این بخش در درمانگاه امام رضا (ع)شهر سمنان راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت:راه اندازی پلاسما و افزایش شاخص اهدا خون بانوان و افزایش آزمایش های طبی از اهداف اساسی این اداره کل در سال جاری قرار دارد.

سالانه بیش از 17 هزار واحد خونی در 9 مرکز درمانی دربیمارستان های استان سمنان توزیع می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب