16:59:41 - دوشنبه 13 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون سیاسی فرماندار شاهرود : پیگیری مباحث سیاسی و اجتماعی شهرستان شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون سیاسی فرماندار شاهرود گفت: بخشی از دموکراسی و مردم سالاری دینی در انتخابات شوراها نمود یافته و از زیباترین عرصه های کاری در نظام جمهوری اسلامی است.

 احمد خرم  در نشست رؤسای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش های مرکزی و بسطام، یکی از فواید وجود شوراها را تحکیم پایه های انقلاب و قدرت آن دانست و افزود: شوراها با اهداف انقلابی و هماهنگ با آرمان های نظام ایجاد شده و با پرکردن فاصله میان دولت و ملت، به تحکیم پایه های آن کمک می کنند.
وی با اشاره به انتخابات آینده شوراها، تصریح کرد: همه با داشتن احساس تکلیف، تعهد و مسئولیت با برنامه ریزی های محوری و متفکرانه برای مشارکت جدی در انتخابات آینده مشتاق هستند.
معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شاهرود حل مشکلات مردم را بزرگترین دستاورد شوراهای اسلامی برشمرد و تأکید کرد: حل مشکلات بویژه در امور جاری وروزانه مردم کمک می کند تا صدای آن ها به سرعت به گوش دولت و برعکس رسانده شود.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا  ، خرم افزایش اعتماد عمومی را یکی دیگر از مزایای شوراها خواند و گفت: اعضای شوراها افرادی بانفوذ و مؤثرانی هستند که جایگاه ویژه ای در جامعه هدف داشته، حضور، دیدگاه و اطلاعات آن ها به همراه انعکاس درست به مردم، کمک شایانی به تحقق آرمان های انقلاب می کند.
وی با اشاره به حفظ امنیت و آرامش روانی جامعه یادآور شد: امروز کشور ما با وجود تمامی مشکلات و تهدیدها بالاترین سطح امنیتی منطقه را دارا است که بخشی از آن مرهون تلاش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شاهرود با بیان اینکه برنامه های فرهنگی و اجتماعی گوناگون به ارتقاء نشاط در سطح شهرستان کمک می کند، ابراز داشت: پیگیری مباحث سیاسی و اجتماعی شهرستان در همه امور مانند نزاع، قاچاق، مواد مخدر، بهداشت، بیکاری و مشکلات کارگری، رویکردی فرهنگی و پیش گیرانه دارد و با کمک شوراها با فرهنگ سازی و افزایش اطلاعات عمومی می توان آن ها را بهبود بخشید.
همچنین بخشدار مرکزی در این جلسه با تأکید بر این نکته که در راستای تحقق شعار پارسال با عنوان «دولت و ملت، همدلی و هم زبانی» کارهای خوبی در سطح شهرستان انجام شده است، تصریح کرد: تمامی آن ها مقدمه ای برای اجرایی شدن شعار اقتصاد مقاومتی در همه زمینه ها بود.
احمد رضوانی اضافه کرد: جذب یک هزار و 500 تن قیر رایگان از اقدامات زیرساختی است که در شهرستان به اجرا درآمده است.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در همه زمینه ها مورد تأکید است، گفت: فرهنگ سازی و استفاده بهینه از آب یکی از اولویت های در دستور کار امسال در بخش مرکزی است.
بخشدار بسطام نیز استفاده از ظرفیت روحانیت و بسیج در روستاها برای فرهنگ سازی را ضروری دانست و ابراز داشت: رعایت الگوی مصرف آب به خصوص در روستاهای پشت بسطام با توجه به شرایط سخت تابستان امسال مد نظر شوراها و دهیاری ها قرار گیرد.
مهدی استیری شوراها را حلقه وصل مردم با دولت خواند و تصریح کرد: شوراها باید در اینگونه جلسات حضوری فعال داشته باشند تا یک طرفه نبوده و بتوان مشکلات را برطرف کرد.
وی همچنین تأکید کرد: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی با رعایت سلسله مراتب اداری در نامه نگاری ها ابتدا مکاتبات خود را با بخشداری و از طریق آن با مراجع بالاتر انجام دهند.
استیری در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز نیز یادآور شد: در صورت ارایه گزارشی از سوی شوراها به سرعت از طریق جهاد کشاورزی و بخشداری پیگیری شده و جلوی تخلفات گرفته خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب