16:16:06 - یکشنبه 12 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راه‌اندازی مرکز تحقیقات سلامت غذایی در دانشگاه علوم پزشكي سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

    

سمنان لاین – رئیس دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان از موافقت با راه‌اندازی مرکز تحقیقات سلامت غذایی با محوریت مطالعات تحقیقاتی بر روی ماده معدنی”نمک”در این دانشگاه خبر داد.

دکتر مهدی شادنوش  از استان سمنان به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده نمک در ایران نام برد و اظهار کرد: جدای از اینکه استان سمنان بیشترین ذخایر ماده معدنی نمک را در دل خود جای داده، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی- پژوهشی موجود در دانشگاه علوم پزشکی استان با تاسیس و راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی موافقت اصولی کرده است.

وی با بیان اینکه طرح تاسیس این مرکز تحقیقاتی، دو سال پیش به مسئولان وزارتخانه ارائه شده، افزود: وزارتخانه بهداشت نیز پس از امکان‌سنجی‌های لازم، بررسی ظرفیت‌های استان و انجام بازدیدهای کارشناسانه با راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی موافقت اصولی کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان، راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی را اتفاقی مبارک در حوزه‌های سلامت و تحقیقات این استان ارزیابی و تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی سمنان از توان علمی و تخصصی بالایی برخوردار است و موافقت با تاسیس این مرکز و چندین مرکز تحقیقاتی دیگر نیز در همین راستا قابل ارزیابی است.

به گزارش سمنان لاین ازایسنادکتر شادنوش  در خصوص شروع فعالیت های تحقیقاتی در این بخش، از آغاز فعالیت‌های پژوهشی مقدماتی در این بخش خبر داد و اضافه کرد: کار فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه سلامت غذایی و خصوصا بحث نمک از گذشته در مجموعه دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان کلید خورده و لذا ان‌شا‌‌الله با اخذ این مجوز، مرکز تحقیقات سلامت غذایی نمک دانشگاه علوم پزشكي سمنان، زمینه حضور جدی‌تر در سطح ملی و منطقه‌ای را نیز یافته و در سطح کشور به‌عنوان یک مرکز تحقیقاتی تخصصی در حوزه سلامت غذایی و به‌ویژه بحث نمک، مطرح و شناخته خواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان از وجود هشت مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان خبر داد و خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات فیزیولوژی از جمله‌ی این مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی سمنان است که دارای موافقت‌نامه قطعی است و هفت مرکز دیگر نیز دارای موافقت‌نامه اصولی از شورای گسترش دانشگاه‌های عوم پزشکی وزارتخانه بهداشت و درمان است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب