16:07:05 - یکشنبه 12 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سند چشم انداز توسعه حمل و نقل و ترافیک به کیفیت‌بخشی جاده ها کمک می‌کند
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون عمرانی استانداری سمنان گفت: تهیه سند چشم‌انداز توسعه حمل و نقل و ترافیک، زمینه سالم سازی و کیفیت بخشی جاده های استان را فراهم خواهد کرد.

 مهدی زندیه وکیلی روز یکشنبه در نشست شورای ترافیک استان در سالن کوثر استانداری سمنان افزود: باید با تهیه برنامه چشم انداز توسعه و حمل و نقل، زمینه سالم سازی و کیفیت بخشی جاده های استان فراهم شود و با برنامه ریزی های مدون همه شهرستان های استان سمنان، راهکارهای کاهش ترافیک به شورای تخصصی ترافیک ارائه دهند.
زندیه وکیلی با اشاره به راهکارهای کاهش تصادفات درون شهری، اضافه کرد: ایمن سازی پل های عابر پیاده و افزایش خدمات ترافیکی به مردم، میزان تصادفات شهری را کاهش خواهد داد.
وی اظهارداشت: فرهنگ سازی و آموزش، مهم ترین راه برای کاهش تلفات جاده ای است و همکاری مسئولان استان سمنان با رسانه ها، می تواند برای بالا بردن فرهنگ رانندگی مردم بسیار موثر باشد.
زندیه وکیلی اضافه کرد: افزایش نظارت های فیزیکی و افزایش دوربین های مدار بسته در شهر و کمربندی ها، می تواند در افزایش کشف قاچاق کالا و رفاه اجتماعی نتیجه مثبت داشته باشد.
وی گفت: صدور بارنامه بارهای درون و بیرون استانی برای کاهش تصادفات جاده ای و قاچاق کالا، باید مورد ارزیابی قرار دقیق گیرد و پلیس راهور استان سمنان، برای افزایش تجهیزات خدمات جاده ای تلاش کند.
معاون استاندار سمنان افزود: طرح امکان سنجی فنی و اجتماعی و محاسبه کارایی، میزان خدمات جاده ای را افزایش خواهد داد و از سویی باید به شناساندن ظرفیت های اقتصاد جاده ای توجه شود.
در این نشست سیدعباس دانایی فرماندار، سرهنگ رحیم ساعد رئیس پلیس راهور و تعدادی از مدیران کل استان سمنان مرتبط با حوزه راه و حمل و نقل حضور داشتند.
70 درصد از تلفات ناشی از تصادفات درون شهری در استان سمنان مربوط به عابران پیاده و سرنشینان موتورسیکلت و علت بیش از 60 درصد حوادث جاده ای در این استان واژگونی خودروست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب