17:05:54 - شنبه 11 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: مقابله با قاچاق، کمک به رونق اقتصادی کشور است
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان گفت: مقابله با پدیده قاچاق، به رونق تولید، چرخه مالی، اشتغال و اقتصاد کشور کمک می کند و باید در دستور کار تمام دستگاه های مرتبط در استان قرار گیرد.

 محمدرضا خباز روز شنبه در نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سالن غدیر استانداری سمنان افزود: قاچاق کالا و ارز در دراز مدت زمینه نابودی صنعت، تولید و فرهنگ در اجتماع را فراهم می کند و باید برای ریشه کنی این پدیده شوم، اقدامات قانونی نیاز است.
وی گفت: سالانه قاچاق کالا 25 میلیون دلار به اقتصاد کشور ضربه میزند و باید برای رونق اقتصادی و تولید، برای عملیاتی کردن شعار سال تلاش شود. 
خباز خاطرنشان کرد: بسیاری از کالاهای قاچاق شده به کشور از نظر فرهنگی نیز مخرب هستند و اگر با آن برخورد جدی صورت نگیرد، امنیت، فرهنگ و بهداشت کشور را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
استاندار سمنان اضافه کرد: با تشکیل کارگروه، ساماندهی امور و آموزش دستگاه های مربوط و به ویژه با شناسه دار کردن انبارهای تولیدی و گمرگ، می توان شاهد نابودی پدیده شوم قاچاق در استان باشیم.
خباز گفت: هدف از ایجاد کارگروه برای نابودی قاچاق در کشور، کمک به رونق کالای تولید داخلی، افزایش سطح درآمد، ایجاد اشتغال و تشویق مردم به استفاده از تولید وطنی است و اگر همه دستگاه های اجرایی با قدرت در برابر قاچاق مقابله کنند، در کوتاه مدت شاهد ریشه کن شدن قاچاق در کشور خواهیم بود.
وی اظهار داشت: سازمان های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، با برنامه ریزی دقیق، باید زمینه ثبات قیمت در بازارهای داخلی را فراهم کنند، تا مردم نسبت به خرید کالاهای خارجی تمایلی نداشته باشند.
استاندار سمنان ادامه داد: طرح پلاک گذاری تراکتورهای کشاورزی می‌تواند در کاهش جرایم قضایی بسیار سودمند باشد و باید با همکاری همه دستگاه های مربوط در ساماندهی ادوات کشاورزی پیشگام باشیم.
استاندار سمنان تکمیل چرخه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان سمنان را از امور مهم موثر در افزایش رونق اقتصادی دانست و گفت: با پیاده سازی قوانین و برخورد دستگاه های قضایی، می توان برخورد های قاطعی با قاچاق در استان داشت.
در این نشست فرماندارن میامی، گرمسارو سرخه، اقدامات خود برای مقابله با قاچاق کالا در سال گذشته، را گزارش دادند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب