12:25:03 - پنجشنبه 9 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شاهرود: 36سرمایه گذار در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 فرماندار شاهرود با اشاره به الزامات اقتصاد مقاومتی گفت: تاکنون 36 سرمایه گذار برای دریافت تسهیلات در سایت بهین یاب ثبت نام کرده اند واین آمار در حال افزایش است.

 سید محمد رضا هاشمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود، از مدیران مرتبط با صنعت و سرمایه گذاری خواست تا نسبت به آگاه سازی سرمایه گذاران برای دریافت تسهیلات دولتی اقدام کنند. 
وی اضافه کرد: در این راستا به کارگاه های کوچک با 50 نفر نیرو تا 10 میلیارد ریال، کارگاه های متوسط با 50 تا 100 نفر نیروی انسانی 30 میلیارد ریال و به طرح های با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد 20 میلیارد ریال تسهیلات داده می شود.
معاون استاندار سمنان با بیان اینکه تاکنون سه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان برگزار شده، ابراز داشت: تمامی مدیران باید کمر همت بسته و نسبت به انجام این کار جهادی اقدام کنند.
هاشمی راه اندازی کارخانه کنسانتره و فعال سازی فرودگاه شاهرود را دو کار مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی شهرستان دانست و تأکید کرد: پروازهای کنونی فرودگاه با این روند توجیه اقتصادی نداشته و باید با دریافت مجوز مرز هوایی نسبت به صادرات محصولات، سفر به عتبات و همچنین افزایش سرمایه گذاری اقدام کرد.
وی میزان انگور برداشت شده امسال حدود 85 هزار تن اعلام کرد و افزود: طی چهار سال گذشته 820 نفر از کشاورزان این شهرستان به خاطر تعطیلی کارخانه کنسانتره در مجموع به طور میانگین سالانه 250 میلیارد ریال ضرر کرده اند.
هاشمی گفت: راه اندازی دوباره کارخانه کنسانتره شاهرود یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است.
فرماندار شاهرود همچنین با اشاره به پایان سال مالی و شروع مجدد آن یاد آور شد: تمامی مدیران باید با مطالعه کامل برنامه بودجه سال 95 پیگیر دریافت اعتبارات و گرفتن سهم شهرستان باشند.
به گزارش سمنان لاین ازایرناهاشمی نظارت بر بازار و قیمت ها را نیز وظیفه دیگر برخی دستگاه ها در ماه رمضان دانست و گفت: برخی از مردم نسبت به تفاوت قیمت ها و نبود نظارت بر آن ها گله دارند و ستاد تنظیم بازار باید با نظارت بر قیمت ها و همچنین نانوایی ها اجازه سوء استفاده به برخی افراد سودجو را ندهد.
وی همچنین با تأکید بر اینکه هیچ سازمان دولتی یا نیمه دولتی حق شکایت علیه نهاد دیگری در دستگاه قضایی را ندارد، ابراز داشت: باید وحدت موجود در شهرستان حفظ شده و با یاری یکدیگر به نمونه ای کشوری بدل شویم.
همچنین در این جلسه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به ارایه گزارشی از فعالیت های این اداره کل پرداخت.
مسعود میر رضایی با اشاره به نوپا بودن این اداره گفت: توسعه دولت الکترونیک در استان یکی از وظایف این مدیریت بوده و قرار است این طرح به صورت نمونه در کشور در استان سمنان اجرایی شود.
وی کسب و کار دانش بنیان در حوزه فاوا را یکی دیگر از اهداف این نهاد عنوان کرد و افزود: حوزه ICT می تواند زمینه اشتغال گسترده ای را فراهم کرده و سبب رونق کسب و کار استان شود همانگونه که اکنون شرکت های بزرگی در دنیا در این خصوص فعالیت می کنند.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان حفظ کیفیت و ارتقاء خدمات را وظیفه دیگر این اداره کل خواند و تصریح کرد: باید هر روز برای توسعه و افزایش کیفیت خدمات اپراتورهای تلفن همراه، ثابت، پست و پست بانک کوشش کرد.
میررضایی با اشاره به نگاه استانی این اداره کل، شاهرود را دارای ظرفیت های بسیاری عنوان کرد و گفت: شاهرود با داشتن وسعت بسیار و بیشترین تجمع روستایی استان، بخش قابل توجهی از خدمات استان را به خود اختصاص می دهد.
وی ایجاد زیرساخت های ارتباطی در حوزه گردشگری را سبب ارتقاء کیفیت آن دانست و ابراز داشت: می توان با ایجاد وب سایت هایی برای معرفی اماکن گردشگری و ارائه خدمات از آن طریق به گردشگران اقدام کرد.
این مدیر کل همچنین به رتبه دوم استان در خصوص پوشش دهی تلفن همراه در کشور اشاره و اضافه کرد: تمامی جاده های اصلی از این پوشش برخوردارند و تلاش است پوشش 60 درصدی جاده های فرعی نیز تا پایان سال به 100 درصد برسد.
میررضایی با بیان اینکه 50 درصد روستاهای استان از خدمات ارتباطی استفاده می کنند، یادآور شد: استفاده از خدمات اجباری روستایی یکی از شاخص های بین المللی است و استان سمنان در این خصوص پیشگام است.
سومین جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود روز پنجشنبه با حضور سه تن از مدیران کل استان برگزار شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب