12:26:23 - پنجشنبه 9 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندارسمنان : متکدیان سمنان با اجرای طرح شناسایی، ساماندهی می شوند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – فرماندار سمنان با اشاره به لزوم ساماندهی متکدیان شهر سمنان با محوریت دستگاه های مرتبط، گفت: با اجرای طرح شناسایی متکدیان شهر سمنان، در مرحله اول، این افراد ساماندهی می شوند.

به گزارش سمنان لاین ، سیدعباس دانایی در نشست ستاد ساماندهی متکدیان این شهرستان، با اشاره به افزایش جمعیت و جذب مهاجرین و جاذبه مهاجرت از استان های همجوار به مرکز استان سمنان و به ویژه افراد جویای کار، گفت: عده ای با سوء استفاده از حس نوع دوستی مردم و تاکید آموزه های دینی درباره ثواب کمک به دیگران، به صورت حرفه ای به تکدی گری در شهر سمنان مشغول اند. 
وی ادامه داد: فعالیت سازماندهی شده این متکدیان در نقاط مشخص و پرجمعیت مانند میدان ها، بیمارستانها، داروخانه ها و… باعث ایجاد مزاحمت برای مردم شهر سمنان شده و از منظر عمومی نیز چهره ای نامتناسب و ناهمگن شهری به وجود آورده است. 
فرماندار سمنان با تاکید بر لزوم کمک به نیازمندان و محرومان جامعه، گفت: هیچکدام از متکدیان شهر سمنان بومی نیستند و تمام این افراد غیربومی و مهاجر هستند.
دانایی با اشاره به فرهنگ بالای مردم شهر سمنان و مشارکت آنان در کمک به محرومین گفت: مصداق واقعی این امر را می توان در میزان کمک مردم سمنان به نهادهای حمایتی و خدماتی مانند کمیته امداد و بهزیستی شاهد بود.
وی با اشاره به فعالیت موسسه های خیریه و سازمان های مردم نهاد در بخش کمک به مددجویان مختلف در شهر سمنان، خاطرنشان کرد: مردم باید کمکهای خود را از طریق این سازمانها به مددجویان جامعه انتقال دهند و مشارکت مردم با ستاد ساماندهی متکدیان از این طریق، می تواند نیازمندان واقعی جامعه را توانمند کند و مانع فعالیت سودجویان شود.
فرماندار سمنان با اشاره به اینکه تکدی گری و مزاحمت برای مردم طبق قانون جرم مشهود و نقض حقوق شهروندی است، گفت: با محوریت نیروی انتظامی، با این متخلفان برخورد قانونی می شود.
در نشست ستاد ساماندهی متکدیان شهرستان سمنان مقرر شد اجرای طرح شناسایی متکدیان و بررسی وضعیت خانواده های اجتماعی آنان با محوریت بهزیستی انجام شود.
همچنین تشکیل مرکز نگهداری متکدیان، انجام طرح جمع آوری متکدیان در شهر، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم و جلب مشارکت عمومی، هماهنگی بین دستگاههای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در تشکیل بانک اطلاعاتی مشترک، هدایت موسسه های خیریه و جلب کمک های سازمان های مردمی و … از دیگر تصمیم های این نشست بود.
حضور برخی متکدیان در نقاط پرتردد شهر مانند داروخانه ها، پمپ بنزین ها، بوستانها، بیمارستانها و … چهره نامناسبی به شهر سمنان داده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب