9:23:02 - پنجشنبه 9 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرصت طلایی دولت به بدهکاران مالیاتی
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان، از بخشودن جرائم مالیاتی بدهکاران مالیاتی این استان در صورت پرداخت اصل مالیات تا پایان شهریورماه امسال خبر داد و از آن به‌عنوان یک فرصت طلایی برای بدهکاران مالیاتی مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده در این استان نام برد.

 

عباس بی‌نیاز، در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه این استان، اظهار کرد: این بسته تشویقی از سوی دولت تدبیر و امید و در راستای حمایت از بخش تولید ،حفظ کرامت ارباب رجوع،  و توجه به رونق اقتصادی در شرایط ویژه اقتصادی فعلی در کشور ارائه شده است.

 

وی از تفویض اختیار این بخشودگی از سوی امور مالیاتی کشور به مدیران کل امور مالیاتی استان‌ها خبر داد و افزود: بر این اساس چنانچه بدهکاران مالیاتی تا 31 شهریورماه امسال اصل مالیات خود را پرداخت کنند تمامی جرائم قابل‌بخشش آنها، بخشوده خواهد شد.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان، از این مشوق به عنوان هدیه دولت تدبیر و امید به فعالان تولید و مودیان وظیفه‌شناس نام برد و گفت: بر اساس بسته ابلاغی از سوی دولت یازدهم در بخش مالیات‌های مستقیم، صرفا جرائم قابل‌بخشش مورد بخشودگی کامل قرار می‌گیرند اما در بخش مالیات بر ارزش‌افزوده کلیه جرائم مالیاتی می‌تواند بخشوده شود.

 

 وی با اذعان به اینکه امکان استفاده از این فرصت طلایی تنها تا شهریورماه امکان‌پذیر است، اضافه کرد: از اول مهرماه بسته تشویقی بخشودگی جرائم و این تفویض اختیار ملغی و قانون قبلی حاکم خواهد شد که دامنه بخشودگی در آن بسیار محدود است.

 

بی‌نیاز، تحقق درآمدهای مالیاتی را از مهمترین محورهای کاری دولت ارزیابی و تصریح کرد: در همه کشورهای توسعه یافته، مالیات نقش مهم و محوری در توسعه و رشد اقتصادی دارد.

 

وی با بیان اینکه ایران نیز چند سالی است که در حال حرکت به این سمت است، افزود: این مهم با اجرای طرح جامع نظام مالیاتی در کشور آغاز شده است.

 

این مقام مسئول به اهمیت فرهنگسازی در حوزه پرداخت مالیات اشاره کرد و گفت: مردم باید آثار پرداخت مالیات را لمس کنند لذا تحقق ین مهم نقش تعیین‌کننده‌ای در فرهنگسازی در این بخش دارد که رسانه‌ها می‌توانند در این بخش نقش خوبی ایفا کنند.

 

وی ضمن تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ پرداخت مالیات، از افزایش فعالیت‌های آموزشی در این بخش خبر داد و خاطرنشان کرد: امور مالیاتی استان سمنان در همین راستا در دو بخش درون‌سازمانی و برون‌سازمانی اقدام به برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی کرده است.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان، از برگزاری دوره‌ای آموزشی در غرب استان سمنان خبر داد و گفت: همچنین چندین دوره آموزشی نیز در مرکز استان و برخی شهرستان‌های دیگر استان نیز برگزار شده است.

وی با اشاره به مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی، اظهار کرد: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه‌ مالیات بر درآمد عملکرد سال گذشته اشخاص حقوقی و مالکین املاک و مستغلات تا 31 تیرماه است.

 

بی‌نیاز با بیان اینکه زمان تسلیم اظهارنامه‌ مالیات بر ارزش‌افزوده فصل بهار 95 از اول تیرماه تا 15 تیرماه امسال است، اضافه کرد: باتوجه به ترافیک بالای خطوط اینترنتی در روزهای پایانی بهتر است مودیان اظهارنامه‌ مالیات بر ارزش‌افزوده خود را حتی‌الامکان به روزهای پایانی موکول نکنند چرا که تاریخ تسلیم اظهارنامه‌‌ها به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب