9:29:17 - پنجشنبه 9 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمادگی سمنان جهت برگزاری اجلاسیه دوازدهم شهرهای حاشیه جاده ابریشم
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر عامل سازمان سازمان نوسازی و بهسازی شهر سمنان گفت: استان سمنان با 27 کاروانسرای تاریخی نقشی ویژه در تردد و مبادلات راه باستانی و ارتباطی ” جاده ابریشم”داشته است.

 محمودرضا دارایی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری یازدهمین اجلاس شهرداران شهرهای حاشیه جاده ابریشم، اظهار کرد: سمنان به عنوان یک حلقه واسط بین راه‌های موسوم به جاده ابریشم بوده و هنوز هم نقش تاریخی خود را در جابجایی مسافر و کالا از شمال کشور به جنوب و از شرق به غرب کشور را ایفا کرده و بار ترافیکی کشور را بدوش می‌کشد،

وی ادامه داد: استان سمنان با دارا بودن 715 اثر ملی ثبت شده و داشتن 27 کارونسرای در مسیر این جاده باستانی از دیرباز به عنوان یکی از مهمترین پایگاه‌های ایستگاهی در مسیر جاده ابریشم بوده است.

دارایی با اشاره به سرفصل‌های اصلی برنامه ششم توسعه شهر سمنان گفت: برنامه ششم توسعه استان سمنان بر پایه صنعت و گردشگری تعریف‌ شده به‌همین خاطر ظرفیت حضور در هر سه کارگروه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری  از سوی استان و شهر سمنان ممکن است.

 وی از آمادگی استان سمنان برای برگزاری فستیوال‌های فرهنگی و هنری، جشن ،ایستگاه‌های بوم‌گردی در شهرهای این استان و ارائه پیشنهاد آن به اجلاس شهرداران شهرهای حاشیه جاده ابریشم خبر داد و خاطرنشان کرد: سرانه بالای دانشجو و وجود مراکز متعدد دانشگاهی در استان سمنان از ظرفیت‌های دیگری است که در این بخش می‌توان از آن بهره گرفت.

مدیر عامل سازمان سازمان نوسازی و بهسازی شهر سمنان همچنین با اشاره به برگزاری اجلاسیه یازدهم شهرهای حاشیه جاده ابریشم از اعلام آمادگی شهر سمنان برای میزبانی از اجلاسیه دوازدهم در سال آینده خبر داد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب