20:57:25 - پنجشنبه 9 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آب دریای خزر یک متر پایین رفت!!! / دقیقا کجایی؟
کانال تلگرام سمنان لاین

 
 

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مازندران از کاهش یک متری آب دریای خزر در سال‌های اخیر خبر داد.

ناصر مهردادی با اشاره به کاهش آب دریای خزر و موضوع انتقال آب آن به کویر افزود: در مسیر انتقال، وجود جنگل‌ها و جنگل‌های ممنوع القطع و چالش‌های اجتماعی از موضوعات دیگری است که باید موردتوجه قرار گیرد.

مهردادی، یادآور شد: در جریان انتقال آب دریای خزر قیمت تمام‌شده هر مترمکعب آب شیرین به‌دست‌آمده هفت‌ تا ۱۰ هزار تومان است که اگر هدف تهیه آب شرب است بهتر است از روش‌های مقرون به‌صرفه‌تر استفاده شود.

وی، گفت: هنوز نظر نهایی انتقال آب خزر اعلام‌نشده است و نگرانی ما از کاهش سطح آب دریای خزر و شوری بیش‌ازحد طبیعی آن پس از انتقال است.

محیط‌زیست مازندران مخالف انتقال آب خزر است
مدیرکل محیط‌زیست مازندران درباره وضعیت شنا گاه‌های استان گفت: از گلوگاه تا رامسر ۵۰ منطقه (شنا گاه‌ها) را به لحاظ بررسی آلودگی مورد پایش قراردادیم که در حال حاضر تنها یک شنا گاه ما از وضعیت مطلوبی برای شنا (به لحاظ آلودگی) برخوردار نیست.

مدیرکل محیط‌زیست استان مازندران بابیان اینکه با انتقال آب خزر، نگرانی کاهش سطح آب خزر، افزایش شوری، خشکی میانکاله، چالش‌های اجتماعی و … وجود دارد، گفت: محیط‌زیست مازندران مخالف با اجرای این طرح غیر کارشناسی است.

سمنان لاین – به توصیه استاندار محترم سمنان که روز گذشته در جمع موثرین سمنان مطرح کردند از هرگونه پاسخ به این دست مطالب سطحی و غیر فنی پاسخ نمی دهیم اما از مدیریت سازمان محیط زیست استان سمنان خواستاریم با ورود به این ماجرا پیگیری حقوقی این ادعاها را برای خود محفوظ بدارد و حداقل این عدد یک متر را بررسی نمایند که با کدام شیوه ی علمی محاسبه نموده اندو سطح دریای خزر هم اکنون دقیقا کجاست؟!!!
شایان ذکر است که در صورت انتقال آب خزر  قیمت هر مترمکعب آن کمتر از 4000 هزار تومان خواهدبود که ارزان ترین آب کشور محسوب میشود این در حالیست که انتقال آب خلیج فارس به کرمان حداقال 8000 هزارتومان برآورد شده است. و سئوالی که از این مسئول باید پرسیده شود این است که شما دغدغه ی مسائل زیست محیطی دارید یا قیمت تمام شده ی آب منتقل شده به زعم شما به ” کویر ”  ؟

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب