8:58:17 - یکشنبه 5 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقال آب درياي خزر به استان سمنان حتماً اجرا مي‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: همه محورهاي توسعه و پيشرفت در استان سمنان وجود دارد منهاي آب، كه ان‌شاءالله اين عامل مهم در توسعه استان سمنان نيز با تدبير و كمك دولت تدبیر و امید فراهم مي‌شود.

محمدرضا خباز در آيين توديع و معارفه مديرعامل آب منطقه‌اي سمنان افزود: توسعه استان سمنان منهاي آب امكان‌پذير نيست و اين مهم با كمك دولت تدبير و اميد و تلاش همگاني محقق خواهد شد.

وي اضافه كرد: رئيس‌جمهور در سفر خود به استان سمنان انتقال آب درياي خزر به استان سمنان را رسماً اعلام كردند و مطرح كردند كه انتقال آب درياي خزر به سمنان هم ميسر است و هم حتماً اجرا مي‌شود.

استاندار سمنان با بيان اينكه انتقال آب درياي خزر به استان سمنان يك انتخاب نيست، بلكه يك حركت و امر اجتناب‌ناپذير است، گفت: تمام مسائل زيست‌محيطي و مشكلات موجود در اين بخش با حضور رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست بررسي شده است.

خباز با اشاره به اينكه انتقال آب درياي خزر به سمنان هيچ‌گونه مشكل اكوسيستمي نخواهد داشت، ادامه داد: در انتقال آب درياي خزر به استان سمنان پساب‌ها وارد دريا نخواهد شد و با تمهیدات کارشناسانه ای که اندیشیده شده هرگز بر میزان شوري دريا نيز افزوده اضافه نخواهد شد، همچنين تخريب جنگل نيز كه بسياري ادعا مي كنند در خلال انتقال آب درياي خزر اتفاق خواهد افتاد، هرگز رخ نخواهد داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسناوي در پاسخ به برخي اظهارات مبني بر اينكه انتقال آب از منطقه‌اي به منطقه ديگر به زیان اكوسيستم است، گفت: اين طرح نه تنها مخالف اكوسيستم نخواهد بود بلكه براي زنده كردن و حيات بخشيدن به منطقه‌اي بسيار ضروري است.

استاندار سمنان ادامه داد: استان سمنان تمام محور‌هاي توسعه و پيشرفت را دارد، اما آب مطمئن و قابل اطمینان براي جمعيت چهار الي پنج ميليون نفري كه بتواند به عنوان استان معين تهران و پايتخت باشد بسيار ضروري و مهم است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب