17:54:41 - جمعه 3 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معیار انتخاب مدیران کل در استان / جمعیت شهرستان ها یا تعهد و تخصص؟
کانال تلگرام سمنان لاین

 

یکی از وظایف اصلی دولت ها توسعه ی متوازن در کشور است.در مقیاس کوچکتر واستان خودمان هم این مهم  بالطبع مد نظر مسئولین اجرایی استان می باشد.

 

چندی پیش نماینده محترم شاهرود در سومین گردهمایی ائمه جمعه استان سمنان که با حضور نماینده ولی فقیه، امامان جمعه، استاندار سمنان و جمعی از مسئولان شهرستان شاهرود  به میزبانی بسطام برگزار شد ضمن انتقاد از وضع موجود خواستارتوسعه ی متوازن و اعتدال در استان شد.

 

 « …حسینی با اشاره به حضوربیش از 12 هزار نفر از مردم  دو شهرستان شاهرود ومیامی در استقبال از مقام عالی دولت در مرکز استان، تأکید کرد: با وجود اینکه اخبار رسمی از توزیع اعتبارات سفر منتشر نشده، برخی اخبار متفرقه حاکی از رعایت نشدن اعتدال در این خصوص دارد … »

 

اما پرسشی که در اذهان متبادر میشود اینست که مقصود از این توسعه چیست.آیا همه ی شهرستان ها باید موقعیت وجایگاه یکسانی در امر توسعه داشته باشند؟

 

بطور مثال توسعه ی شهرستان شاهرود  وشهرستان آرادان باید یکسان دیده شود؟

 آیا باید تمامی شهرستان ها  موقعیت مرکز استان را داشته باشد ؟

 

یااینکه چنانچه در شهرستانی کشاورزی محور توسعه محسوب میشود دیگر شهرستان ها هم حتی با نداشتن شرایط آن، می توانند خواستار توسعه متوازن یا به قول ایشان اعتدال در این بخش شوند؟

 

قطعا چنین برداشتی  ساده انگارانه است و مدنظر نماینده محترم نمیباشد واگر آگاهانه به این تلقی دامن زده شود ،چگونه می توان شاهد توسعه ی متوازن بود !

 

از طرفی  آمار ارائه شده درحضور تعداد استقبال کنندگان سفر ریاست محترم جمهوربه استان از برخی شهرستان ها با واقعیت تفاوت قابل ملاحظه ای وجود داشت و حتی کار بدانجا رسید که برخی سیاسیون بیان تعداد افراد استقبال کننده آن شهرستان  توسط وزیر بهداشت در برنامه زنده  را صحیح ارزیابی نکردند.

با عبور از تمامی این مباحث عزیزانی که دغدغه توسعه ی متوازن را دارند چگونه است که در شهرستان حوزه ی انتخابیه خودشان  این نگاه وجود ندارد.

چطور میشود که مردم دهستان قلعه نو خرقان  و به نمایندگی آنها رئییس محترم شورای اسلامی قلعه نو خرقان  در نامه ای سرگشاده که رونوشتی از آن به وبسایت خبری تحلیلی سمنان لاین هم ارسال و منتشر شد ،   از انتقال آب این منطقه به شاهرود با وجود بحران شدید آب در این دهستان  دست به دامان استاندارمحترم سمنان میشوند. آیا مردم این منطقه نباید از برکات توسعه متوازن بهره مند شوند؟

 

توقع مردم از استاندار محترم اینست که ضمن احقاق حق برای تمامی روستاها و شهرهای استان و توجه  به جای جای این استان پهناور ، برای مرکز استان هم توسعه ی متوازن را بین مراکز استان ها بسنجند و مردم منتظرند در دولت تدبیر و امید این خواسته ی حداقلی آنها شنیده شود و اقدامات عملی دراینخصوص را در برنامه های دولت محترم مشاهده کنند.

 

سمنان تنها مرکز استان فاقد فرودگاه،تنها مرکز استانی که برخی ادارات کل در شهرستان دیگری مستقر شده این در حالیست که آنجا فرمانداری ویژه می باشد وحضور این ادارات کل در آنجا هیچ توجیهی ندارد،تنها مرکز استانی که ورودی -خروجی هایش شبیه روستاهاست و مردم به طنز آنها را به آثارباستانی تشبیه می کنند ودهها پروژه ی روی زمین مانده ی دیگر که مقایسه آنها با مراکز استان های دیگر چیزی شبیه شوخی می باشد.

 

 سمنان ،مرکز استان است  لذا توسعه ،اقتدار وتوجه به آن قطعا توسعه وآبادانی کل استان را بهمراه خواهد داشت  در غیر اینصورت توسعه ی استان عزیز ما خوابیست که تعبیر نخواهد شد همانگونه که تاکنون پیشرفت وتوسعه ای که شایسته ی استانمان بوده بدلیل عدم توجه کافی به مرکز استان به وقوع نپیوسته است.

 

روی سخن در کلام پایانی با استاندار محترم سمنان دکتر خباز  ؛

 

  از نکاتی که بایست استاندار محترم به عنوان عالی ترین مقام اجرایی استان بدان توجه کنند انتصاب مدیران کل بر اساس معیارهای نظام اسلامی میباشد.

جمعیت بیشتر  ، فشاربرخی افراد  و… هیچکدام نمی تواند و نباید ملاک انتخاب مدیران استانی قرار گیرد چراکه در اینصورت عدم توسعه ی واقعی استان سمنان  و خسران آن نهایتاً برتمامی استان مترتب خواهدشد لذا آنچه که بایست مورد توجه واقع گردد ، تعهد ،تخصص و شایستگی افراد است ولاغیر .

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب