8:37:27 - چهار شنبه 1 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون وزیر تعاون: تشکیل تعاونی های توسعه عمران شهرستانی اولویت امسال این وزارتخانه است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تشکیل و تقویت تعاونی های توسعه عمران شهرستانی از اولویت های امسال این وزارتخانه است.

سیدحمید کلانتری افزود: تعاونی های توسعه عمران شهرستانی زمینه ساز فعالیت های اقتصادی است و با توجه به ظرفیت و توانمندی هایی که در استان سمنان وجود دارد تشکیل و تقویت چنین تعاونی هایی می تواند روند توسعه شهرها را سرعت بخشد.
وی اظهار داشت : در صورت اعلام آمادگی نیم درصد جمعیت در هر شهرستان، شرکت تعاونی توسعه عمران تشکیل خواهد شد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی با بیان این که ارتقا بهره وری در تعاونی های موجود و افزایش سرمایه و اعضاء آنان در دستور کار این وزارتخانه است، گفت: با حمایت و ارتقا این تعاونی ها شاهد کارآیی و کیفیت بالاتر و نقش بیشتر آنان در اشتغال، صادرات و تامین درآمد و رشد اقتصادی کشور خواهیم بود.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تاسیس حدود 70 تعاونی توسعه و عمران شهرستان خبر داد و گفت: تا پایان سال 94 حدود 22 تعاونی توسعه و عمران شهرستان تشکیل شد.
کلانتری درباه قانون تأسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی گفت: این قانون در 28 آذر ماه سال 93 به تصویب مجلس رسید و رشد و توسعه اقتصادی کشورها در گرو اجرای پروژه های مختلف زیرساختی و تولیدی وخدماتی بوده و افزایش کارایی و کیفیت از جمله اهداف اصلی است.
وی در خصوص قانون ‘تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی’ بیان کرد: این شرکت که به منظور سرعت در رشد و توسعه شهرستان، هدایت منابع مردمی به بخش های تولیدی، بسترسازی برای ورود بخش های تعاونی به فعالیت های اقتصادی، انجام طرح هایی که به دلیل افزونه زا (رانت زا) بودن آن ها، قابل واگذاری به بخش خصوصی نیستند، تشکیل می شود. 
به گفته وی این شرکت ها تابع قانون’ تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی’، قانون بخش تعاونی و قانون اجراء سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی هستند.
کلانتری یکی از محدودیت ها و مشکلات تولید کنندگان را بازار اعلام کرد و گفت: اگر فضایی فراهم شود که صادرات تعاونی ها گسترش یابد،شاهد تقویت بازار برای فروش و عرضه محصولات تعاونی ها خواهیم بود.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال اولین سال پس از تحریم هستیم سعی داریم صادرات تعاونی را از 1.7 میلیارد دلار در سال گذشته به سه میلیارد دلارافزایش دهیم.
کلانتری با اشاره به راه اندازی صندوق ضمانت تعاون، گفت: تعاونی هایی که قصد سرمایه گذاری در طرح ها و پروژه های جدید داشته باشند به جای این که منابع خود را از طریق اعضاء یا دریافت تسهیلات بانکی تامین کنند، می توانند پروژه و طرح خود را از طریق سامانه تامین مالی جمعی صندوق ضمانت که برای این کار پیش بینی شده است، معرفی و میزان سرمایه لازم را اعلام و صندوق نیز ضمانت های لازم را با توجه به میزان مشارکت افرادی که در این طرح ها مشارکت می کنند، انجام می دهد. 
وی از تشکیل صندوق کار آفرینی امید برای حمایت از واحدهای کوچک و مشاغل خانگی خبر داد و گفت: این صندوق حداقل 50 میلیون و حداکثر 1000 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به تعاونی هایی که طرح و پروژه جدید داشته باشند پرداخت می کند.
کلانتری افزود : تعاونی هایی که نیاز به حمایت و دریافت تسهیلات دارند، باید به این صندوق مراجعه کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب