16:49:34 - چهار شنبه 1 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر کل امور اقتصادی و دارائی استان سمنان:مجوز سرمایه گذاری خارجی برای شرکت کومش فوم صنعت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیر کل امور اقتصادی و دارائی استان سمنان از قرار گرفتن 23 طرح سرمایه گذاری در این استان، زیر پوشش قانون سرمایه گذاری خارجی خبر داد.

 امیر خلیلی خواه روز چهارشنبه در اولین جلسه خدمات سرمایه گذاری استان سمنان، گفت: این تعداد طرح با سرمایه مصوب 112 هزار و 75 دلار و سرمایه وارده 70 هزار و 613 دلار زیر پوشش این قانون قرار گرفته است.
خلیلی خواه گفت: سال 94 مجوز سرمایه گذاری خارجی برای شرکت کومش فوم صنعت (واقع در شهرک صنعتی شرق سمنان) با سرمایه گذاری بالغ برپنج هزار و 663 دلار اخد شد.
وی با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاری استان سمنان در اسفند 94، اظهار کرد: حدود 67 تفاهم نامه به ارزش 27 هزار میلیارد ریال در این همایش و 14 تفاهم نامه نیز قبل از سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری به سمنان به ارزش 13 هزار میلیارد ریال، و در مجموع 81 تفاهم نامه به ارزش 40 هزار میلیارد ریال با سرمایه گذاران بخش خصوصی انعقاد شده است.
خلیلی خواه با تاکید بر اجرایی شدن این تفاهم نامه ها، گفت: با اجرای این طرح ها، شاهد رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال و توسعه استان سمنان خواهیم بود.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی فقدان اطلاعات و مشخصات سرمایه گذاران، قوانین و مقررات دست و پا گیر و مخل تولید و سرمایه گذاری، زمان بر بودن دریافت استعلام ها برای واحدهای مستقر در شهرک صنعتی از اداره کل حفاظت محیط زیست، زمان بر بودن به نتیجه رسیدن مواردی به علت برگزاری نشدن کارگروه های مختلف، وجود متقاضیان زیاد در خصوص انرژی های نو به ویژه انرژی خورشیدی، ضعف فرهنگی سرمایه گذاری و کندی روند راه اندازی پنجره واحد مجازی را از جمله موانع و مشکلات سرمایه گذاری در استان سمنان اعلام کرد.
مدیر کل امور اقتصادی و دارائی استان سمنان گفت: طرح جذب هفت میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی و حمایت از تولید داخلی درون گرای اقتصادی با تکیه بر ظرفیت های بومی از طریق قانون بهبود فضای کسب و کار، ارتقای کارآیی سرمایه با تسریع در روند شکل گیری سرمایه و دیپلماسی اقتصادی، از جمله طرح هایی است که مرتبط با مرکز خدمات به منظور سیاست اقتصادی اجرا می شود.
استان سمنان با داشتن زیرساخت مطلوب در حدود 24 ناحیه و شهرک صنعتی، تامین بودن انرژی لازم مورد نیاز صنایع، وجود راه دسترسی به نقاط مختلف کشور و نزدیکی به مرکز کشور ، از ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب