8:42:46 - چهار شنبه 1 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس مرکز تحقیقات قلب بیمارستان مدرس تهران تاکیدکرد ؛توان بالای متخصصین قلب و عروق سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین  – رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه شهید بهشتی و فوق‌تخصص بیماری‌های قلب و عروق با اذعان به اینکه تحت تاثیر توان تخصصی و امکان پزشکی و درمانی در بیمارستان کوثر سمنان قرار گرفته گفت: متخصصین سمنانی در جراحی و درمان سکته‌های حاد قلبی از توان تخصصی بالایی برخوردارند.

دکتر مرتضی صافی گلپایگانی در حاشیه بازدید از مرکز آموزشی درمانی کوثر سمنان   اظهار کرد: استان سمنان از موفق‌ترین استان‌ها در درمان بیماری‌های قلبی و عروقی است.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق با اشاره به توان بالای متخصصین قلب و عروق سمنان در جراحی‌های باز، خاطرنشان کرد: این جراحی‌ها با توجه به حساسیت بالایی که دارند باید به‌هنگام و دقیق انجام شوند چرا که زمان طلایی در برخی جراحی‌ها بسیار محدود است به‌طور مثال در بازکردن برخی عروق ، عمل جراحی باید در 6 ساعت نخست بروز بیماری جراحی و درمان شود وگرنه بیمار در بازیابی سلامت کامل دچار مشکل می‌شود.

وی ایثار پزشکان در ایم مرکز را مایه مباهات بسیار دانست و افزود: یکی از پزشکان در این بازدید گفت در 24 ساعت سه عمل جراحی قلب داشته یعنی در هر بازه زمانی از 24 ساعت شبانه‌روز که بیمار نیاز به‌حضور یک پزشک خاص داشته به موقع در مرکز حضور یافته و به رسالت خود عمل کرده است و این نه تنها ایثار بزرگی است که مایه مباهات است.

به گزارش سمنان لاین ازایسنااین استاد دانشگاه، افق‌های پیش‌روی جامعه پزشکی سمنان را روشن ارزیابی و تصریح کرد: همچنان‌که رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در این بازدید اعلام کرد قرار است که علاوه بر انجام سکته‌های حاد قلبی، مرکزی برای درمان سکته‌های مغزی در سمنان ایجاد شود که جای تبریک و شادباش دارد.

رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق بیمارستان مدرس با اذعان به اینکه درمان بیماران سکته‌ای اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده و حتی جامعه دارد، تصریح کرد: چنانچه درمان این بیماران به موقع انجام نشود نمی‌توانند به آن سطح از سلامت دست یابند که بتوانند دوباره به فعالیت‌های بدنی و کارهای پیشین خود برگردند و لذا درمان به‌هنگام این بیماران به طور مستقیم بر اقتصاد خانواده‌ها موثر است چرا که عمده بیماران این حوزه در شرایط سنی هستند که بیشترین بازدهی را در ساختار خانواده دارند.

صافی گلپایگانی ادامه داد: عدم درمان به‌هنگام این بیماران، نارسایی‌های قلبی را برای بیمار به همراه دارد و همین هزینه‌های هنگفتی به خانواده تحمیل می‌کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب