16:23:06 - چهار شنبه 1 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان : داشتن پنجره واحدی که نتواند در امر سرمایه گذاری روان سازی کند، برای استان سمنان کارساز نیست
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی از سرمایه گذاران و خدمات دستگاه های اجرایی از موضوعاتی است که در استان سمنان به بهبود اوضاع اقتصادی و تولیدی کمک می کند.

 محمد رضا خباز روز چهارشنبه در اولین جلسه خدمات سرمایه گذاری استان سمنان گفت: دوران پساتحریم فرصت طلایی برای ساماندهی امور سرمایه گذاری و اقتصادی استان است و بهره گیری موثر از این زمان، نیازمند ایجاد زیرساخت های موثر در خدمات‌رسانی و برنامه های هدفمند و تسهیل شده است.
وی گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی از سرمایه گذاران و نوع خدمات دستگاه های اجرایی مرتبط باید به سرعت در استان سمنان پیگیری شود و تا ظرفیت های سرمایه گذاری استان سمنان برای متقاضیان داخلی و خارجی روشن و شفاف باشد.
خباز افزود: پنجره واحد در استان سمنان باید برای پیگیری امور سرمایه گذاری و رونق اقتصادی، کاهش روند امور اداری، تسهیل روند قوانین و مقررات برای خدمت رسانی به متقاضیان سرمایه گذاری، بسترسازی کند و تحقق این مهم نیازمند حضور نمایندگانی با اختیار کامل و آموزش دیده از دستگاه های اجرایی برای پیگیری امور سرمایه گذاران است.
استاندار سمنان ادامه داد: داشتن پنجره واحدی که نتواند در امر سرمایه گذاری روان سازی کند، برای استان سمنان کارساز نیست و موجب می شود که متقاضیان در مراجعه به استان با کندی و مشکلات سابق مواجه باشند.
خباز ادامه داد: پنجره واحد ضمن ایجاد رضایتمندی در متقاضیان، می تواند جلوی رانت را بگیرد و با بسیج دستگاه ها و هماهنگی در سایه برنامه و نظارت، کار مردم به شایستگی و در راستای اهداف صحیح سرمایه گذاری دنبال می شود.
وی وجود قوانین دست و پا گیر را مهمترین مانع برای سرمایه گذاران دانست و گفت: مدیران کل دستگاهها باید با کمک کارکنان و نمایندگان حقوقی خود، قانون دستگاههای اجرائی خود را مورد بازنگری کامل قرار داده و قوانین دست و پا گیر را به استانداری سمنان اعلام کنند.
استاندار سمنان افزود: تا زمانی که موانع وجود داشته باشد سرمایه گذار بخش خصوصی رغبت برای سرمایه گذاری در استان سمنان را ندارد و باید در جهت رفع این موانع تلاش کنیم.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان نیز در این نشست گفت: پنجره واحد کلیدی است که تمام خدمات اداری را در یک نقطه مشترک جمع آوری می کند و متقاضیان به جای دریافت خدمات چندگانه و غیرمتمرکز، با شیوه ای روان و برنامه محور، از این خدمات بهره مند می شوند.
امیر خلیلی خواه گفت: پایه اقتصاد سالم و توسعه محور بر برنامه ریزی اصولی و زیرساخت های قوی استوار است و با ایجاد پنجره واحد در استان سمنان می توان مدیریت یکپارچه و هدفمند را در فرآیند اخذ مجوزها ایجاد کرد و این مهم به عنوان یک سرمایه مهم در حوزه اقتصادی محسوب می شود.
وی افزود: زمینه های سرمایه گذاری شناسایی شده در استان سمنان فرصت هایی هستند که باید به طرح های اقتصادی کارا تبدیل شوند و پنجره واحد در این فرآیند نقش اساسی دارد.
در این نشست که جمعی از مدیران کل و مسئولان اقتصادی استان حضور داشتند، ضمن بررسی موانع سرمایه گذاری دراستان و راهکارهای رفع آن، مقرر شد نمایندگان با اختیار کامل از سوی دستگاههای اجرائی مرتبط، سه روز در هفته و به مدت هر روز دو ساعت، در مرکز خدمات سرمایه گذاری حضور داشته باشند و ضمن مشاوره به سرمایه گذاران، به استعلام ها و مشکلات آنان نیز پاسخ دهند.
بر اساس تبصره 6 ماده 57 قانون رفع موانع تولید، در مورد آن دسته از فعالیت های اقتصادی که نیازمند أخذ مجوز از دستگاههای متعدد می باشد، دستگاه اصلی موضوعیت یکپارچه، هماهنگی و اداره امور أخذ و تکمیل و صدور مجوز را برعهده خواهد داشت و از طریق ایجاد پنجره فعالیت، وظیفه مدیر واحد به صورت حقیقی یا در فضای مجازی با مشارکت سایر دستگاههای مرتبط به گونه ای اقدام می نماید که ضمن رعایت اصل همزمانی صدور مجوزها، سقف زمانی موردنظر برای صدور مجوز از زمان پیش بینی شده توسط هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، تجاوز ننماید.
در فرآیند پنجره واحد، دستگاههای فرعی صدور مجوز موظفند نسبت به ارائه خدمات از طریق استقرار نماینده با اختیار کامل در محل پنجره های واحد و یا در فضای مجازی، اقدام و همکاری لازم را به عمل آورند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب