18:27:41 - سه شنبه 31 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر احمد همتی : دولت تدبیر و امید بیش از دیگر دولت‌ها به حوزه سلامت توجه داشته است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه معتقد است که سهم پرداختی مردم از هزینه‌های درمانی باید از رقم فعلی نیز پایین‌تر بیاید.

دکتر احمد همتی  با اذعان به اینکه دولت تدبیر و امید بیش از دیگر دولت‌ها به حوزه سلامت توجه داشته است، اظهار کرد: با این‌همه انتظار می‌رود که میزان پرداختی مردم در این بخش باید پایین‌تر بیاید.

وی با بیان اینکه سلامت یکی از مهمترین محورهای توسعه‌یافتگی در کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته محسوب می‌شود، افزود: امنیت، سلامت و آموزش سه محور اصلی توسعه هستند و هر کشوری که می‌خواهد پیشرفت کند باید به این سه مولفه توجه جدی و بنیادی داشته و آنها را مبنا قرار دهد.

این پزشک متخصص با اذعان به اینکه کشورهای توسعه یافته امروز دنیا با محور قرار دادن این سه مولفه به توسعه‌یافتگی رسیدند، به وضعیت این سه‌گانه در ایران پرداخت و تصریح کرد: خوشبختانه کشور ما در حال حاضر هیچ مشکلی در حوزه امنیت ندارد و این مهم نتیجه ایثار و جان‌فشانی‌های شهدا و ایثارگران است.

این نماینده  مجلس دهم، به وضعیت مولفه”آموزش” در کشورمان پرداخت و اضافه کرد: متاسفانه هنوز در حوزه آموزش مشکلات جدی هم در حوزه آموزش و پرورش و هم در حوزه آموزش‌عالی در سطح کشور وجود دارد که باید برای رفع آنها برنامه‌ریزی شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسناهمتی به وضعیت مولفه “سلامت” در ایران امروز پرداخت و با بیان اینکه دولت یازدهم گام‌های خوبی در حوزه “سلامت”برداشته است گفت: سلامت دارای ابعاد مختلفی است که باید به همه این ابعاد توجه شود. ضمن اینکه سلامت باید به عنوان یکی از مولفه‌های سه‌گانه موثر در توسعه‌یافتگی در اولویت قرار گیرد.

وی به تقدیر از خدمات دولت در سه سال اخیر پرداخت و افزود: دولت تدبیر و امید هم مدیریت خوبی در حوزه سلامت داشته و هم اعتبارات بسیار خوبی به این بخش اختصاص داده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان سمنان با اشاره به اجرای چندین طرح بزرگ در حوزه سلامت کشور، خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت طرح خوبی بود که دولت به درستی آن را در اولویت قرار داد البته اجرای این طرح در سطح ملی ایراداتی نیز داشته که باید مرتفع شود.

همتی خواستار تجمیع بیمه‌ها شد و ادامه داد: دولت در حوزه پوشش بیمه‌ای اقدامات بسیار خوبی داشته که باید با رفع نواقص و لحاظ عدالت اجتماعی ادامه یابد. ضمن اینکه طرح پزشک خانواده نیز باید اجرایی شود.

وی با اشاره به لزوم کمک به سلامت اقشار کم‌درآمد به ایجاد زیرساخت‌های خوبی در حوزه سلامت استان سمنان پرداخت و گفت: خوشبختانه استان سمنان از زیرساخت‌های خوبی در این بخش برخوردار است. البته نواقصی وجود دارد که باید مرتفع شود تا مردم در این بخش دغدغه کمتری داشته باشند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب