17:45:21 - شنبه 28 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردارسمنان :کمبود تفرجگاه‌در شهر سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

شهردار سمنان اجرای طرح پیاده‌راه‌سازی خیابان امام خمینی که از قدیمی‌ترین خیابان‌های این شهر و در مرکز بافت تاریخی این شهر تاریخی واقع شده را منوط به ایجاد یک پارکینگ بزرگ در این منطقه دانست.

 حسین موسوی در جمع دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه سمنان درباره پیاده‌راه‌سازی خیابان امام خمینی سمنان گفت: این محور یکی از پر رفت و آمدترین محورها در شهر سمنان است و همواره در آن با معضل ترافیک به خصوص در بعد از ظهرها مواجه هستیم.

وی افزود: طرح پیاده‌راه‌سازی این خیابان از سال‌ها پیش مطرح شده و بارها تا مرحله اجرا هم پیش آمده اما به نظرم طرح اصولی نیست و نیاز به مطالعات بیشتر دارد.

وی افزود: در سایر کشورها و حتی شهرهای کشور وقتی قرار است محوری پیاده‌راه شود و مردم آن مسیر را بدون خودرو طی کنند در ابتدا فکری به حال وسیله نقلیه مردم می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: ما در ابتدا باید یک پارکینگ عمومی مناسب در ابتدای این مسیر ایجاد کنیم تا مردم وسایل نقلیه خود را با خیال راحت در آن پارک کرده و بقیه مسیر را پیاده طی کنند پس قبل از اجرای این طرح باید در ابتدا این پارکینگ ایجاد شود که ما در صدد مکان یابی و ساخت آن با مشارکت بخش خصوصی هستیم.

وی درباره کمبود تفرجگاه‌ها در شهر سمنان اظهار کرد: شهر سمنان همواره با کمبود آب مواجه بوده و پارک‌های انگشت شمار آن نیز برگ‌های سوزنی دارند و برای گذران اوقات فراغت مناسب نیستند.

شهردار سمنان خاطر‌نشان کرد: در تلاشیم تا با برنامه‌ریزی مناسب پارک‌های کوهستان و سوکان را به تفرجگاه‌های خوبی تبدیل کنیم و با احداث مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در پارک سوکان مکان مناسبی برای تفریح و ورزش کودکان ، نوجوانان و جوانان شهر ایجاد کنیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب