8:57:34 - شنبه 28 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر احمد همتی : ساخت مجتمع فرهنگي و پژوهشي و آموزشي كوير جهاددانشگاهي استان سمنان ازاولويت‌هاي اين نهاد است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین/ نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه ساخت مجتمع فرهنگی،پژوهشی و آموزشی جهاددانشگاهی در سمنان را از ضرورت‌ها و اولویت‌های استان برشمرد و از راه‌اندازی این مراکز علمی پژوهشی حمایت کرد.

دکتر احمد همتی، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در بازدید از جهاددانشگاهی استان سمنان با اذعان به اینکه جهاددانشگاهی ظرفیتها وپتانسیل وعملکرد بسیار ارزشمندی دارد اظهار کرد: این نهاد مقدس و انقلابی با وجود عملکرد بسیار خوبی که داشته اما کمتردر جامعه شناخته شده است

 وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی از ترکیب دو واژه مقدس شکل گرفته افزود: از دیرباز همواره بزرگان دین بر لزوم وجود دو بال”علم و ایمان” برای حرکت به جلو و پیشرفت تاکید داشته‌اند و جهاددانشگاهی از این دو مولفه برخوردار است.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس دهم با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به جهاددانشگاهی، تصریح کرد: تاکیدات ویژه معظم‌له در خصوص جنبش نرم‌افزوری، تولید علم و بومی‌سازی علوم نیز در همین راستا است.

به گزارش سمنان لاین ازایسناوی تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر کرسی‌های آزادندیشی را از دیگر نشانه‌های رویکرد عالمانه و حکیمانه مقام معظم رهبری دانست و گفت: مسئولان باید بیشتر به این تاکیدات توجه کنند باید فضا را برای ورود جوانان فراهم کنیم چرا که اگر فضا و بستر را فراهم کنیم خود مردم و استعدادهای جوان کار را پیش می‌برند.

همتی بر ضرورت ورود نخبگان ایرانی و خصوصا نخبگان جهاددانشگاهی به نظریه‌پردازی تاکید کرد و گفت: متاسفانه ما در حوزه نظریه‌پردازی با مشکلات جدی روبرو هستیم و این نقیصه باید مرتفع شود چرا که در حوزه فعالیت‌های علمی در ایران عمدتا با جنبه‌هایی از تقلید مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه باید فضای فعالیت برای جوانان بازتر شود، خاطرنشان کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم توجه به استعدادهای جوان، کرسی‌های آزاداندیشی، جنبش نرم‌افزاری، تولید علم و… از نکات بسیار کلیدی هستند که باید به منصه ظهور برسند.

نماينده مردم سمنان ، مهديشهر و سرخه درمجلس شوراي اسلامي با مثبت ارزيابي كردن فعاليت‌هاي جهاددانشگاهي استان سمنان اظهار داشت: جهاددانشگاهي مي‌تواند نقش مهمي درتوسعه استان و بسترسازي براي اشتغال دانش بنيان استان داشته باشد .

وی ادامه داد: ساخت مجتمع فرهنگي و پژوهشي و آموزشي كوير جهاددانشگاهي استان سمنان كه ازاولويت‌هاي اين نهاد است و زمين آن در مجموعه جهاددانشگاهی استان در كوثرسمنان فراهم و جواز آن درحال اخذ است وايجاد دو مركز تحقیقاتي پزشكي به نزاددامي و مركز تحقيقاتي و درماني سرطان كه باهمكاري پژوهشگاه رويان جهاددانشگاهي و جهاددانشگاهي استان سمنان مورد تصويب استاندارسمنان و رييس جهاددانشگاهي كشور قرار گرفته است ساخته خواهد شد كه دراين خصوص تمامي حمايت‌هاي لازم ازطرف نماينده مردم صورت خواهد گرفت و اميدواريم با حمايت‌هاي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و ساير دستگاه از پروژه‌هاي جهاددانشگاهي استان سمنان شاهد تحقق آنها باشيم .

حسن رهایی رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به فلسفه شکل‌گیری جهاددانشگاهی به فرمان امام راحل(ره)،گفت: جهاددانشگاهی از نهادهای برآماده از متن انقلاب اسلامی است که به دستور امام(ره) متولی راه‌اندازی دانشگاه‌ها و ساماندهی دانشجویان و اساتید در سال‌های آغازین انقلاب شکوهمند اسلامی شد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی،صبغه‌ای فرهنگی دارد، از جهاددانشگاهی به عنوان یکی از مهمترین رویش‌های انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: جهاددانشگاهی امروز به یکی از مراکز علمی معتبر و قابل اعتنا در عرصه بین‌المللی تبدیل شده به‌طوری که در حال حاضر دارای  گروه های متعدد پژوهشی، پژوهشکده‌ها و دو پژوهشگاه معتبر است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: جهاددانشگاهی با ورود به علوم‌پزشکی، نفت و گاز، رشته‌های فنی-مهندسی و هنر منشاء خدمات شایانی برای نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی از اخذ دو ماموریت ملی برای فعاليت مشترك پژوهشگاه رويان جهاددانشگاهي کشور و جهاددانشگاهي استان سمنان در مجموعه در حال ساخت رویان مهدیشهرخبر داد و گفت: این ماموریت‌ها دربرگیرنده یک مرکز به‌نژاد دامی و یک مرکز درمانی-تحقیقاتی سرطان مبتی بر فرد است که طی قراردادی به امضای استاندار سمنان و رئیس جهاددانشگاهی کشور رسیده است.

این عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استان سمنان، گفت: علاوه بر این مرکز، ساخت مجتمع فرهنگی ،پژوهشی وآموزشی کویر جهاددانشگاهی درمیدان کوثرسمنان  ومزرعه تحقیقاتی جهاددانشگاهی در شاهرود از دیگر پروژه‌هایی است که در برنامه توسعه جهاددانشگاهی استان قرار دارد.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های جهاددانشگاهی در استان سمنان گفت: وجود دو مرکز تخصصی زمین شناسی و معدن و آزمایشگاه موادمعدنی و مصالح ساختمانی، یک مرکز علمی کاربردی، مرکز آموزش‌های کوتاه‌مدت ، دو خبرگزاری تاثیرگذار، و…از جمله ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در استان سمنان است.

رهایی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نگرشی درون‌زا دارد، به ضرورت حمایت از دستگاه‌های فرهنگی و علمی داخل استان اشاره و تصریح کرد: انتظار می‌رود که دستگاه‌های اجرایی طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی وآموزشي خود را به نهادها و مراکز علمی داخل استان نظیر جهاددانشگاهی واگذار کنند تا در درازمدت شاهد شکوفایی علمی بیش از پیش استان سمنان باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب