20:04:38 - جمعه 27 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار سمنان: آمار خود کشی موفق در سمنان 100 درصد افزایش یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

 

فرماندار شهرستان سمنان ، خود کشی را یکی از آسیب ها و معضلات جدی جامعه برشمرد و گفت: متاسفانه آمار خودکشی موفق در این شهرستان در سال گذشته به نسبت سال 93 دو برابر رشد داشته است.

 سیدعباس دانایی روز جمعه در پنجمین مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره بنیاد مردمی توسعه و آبادانی سمنان در فرهنگسرای کومش این شهرستان افزود: متاسفانه آمار خودکشی موفق درسال 93 در سمنان که به شهر اخلاق نام گرفته پنج نفر بود که این رقم در سال گذشته به 10 نفر افزایش پیدا کرده است .
وی با ابزار نگرانی از روند افزون خودکشی در این شهرستات اظهار داشت : خودکشی در این شهرستان نگران کننده است و باید تلاش کنیم تا آسیب های اجتماعی را کاهش یابد.
دانایی نقش انجمن ها و تشکل های مردم نهاد را در توسعه اجتماعی و کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی موثر دانست و خطاب به اعضای بنیاد توسعه سمنان گفت: اولویت ما باید شناخت کامل وضعیت شهرستان باشد و مسائل و مشکلات را اولویت بندی و با برنامه کار کنیم.
به گزارش سمنان لاین ازایرنافرماندار شهرستان سمنان با بیان این که رویکرد دولت یازدهم در راستای حمایت از فعالیت های تشکل ها و انجمن های مردم نهاد است، خاطرنشان کرد : باید به توسعه اجتماعی و شاخص های آن توجه شود و لازم است به آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، بی بند و باری اخلاقی و اجتماعی و بحران اجتماعی در مواقع خاص که توسعه اجتماعی را تهدید می کند توجه ویژه شود.
وی تعداد واحدهای تولیدی این شهرستان را 533 واحد عنوان کرد و گفت: حدود 40 درصد یعنی 221 واحدهای تولیدی سمنان در حال حاضر تعطیل می باشند.
فرماندار سمنان با طرح این سئوال که برای برون رفت از این موضوع در بحث اقتصاد مقاومتی چه کاری لازم است تا انجام شود؟، گفت: در همه بخش ها از جمله کشاورزی و تولید و خدمات مشکلات وجود دارد و تنها راه ورود تشکل ها و بخش خصوصی است.
دانایی با بیان اینکه رویکرد مسئولان استانی از جمله استاندار سمنان حل مشکلات مردم، واحدهای تولیدی و رونق کسب و کار است، اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه راه و فرودگاه سمنان و دیگر بخش ها فعالیت و خدمات خوبی انجام شده است و باید از فرصت به دست آمده در این دولت حداکثر استفاده را ببریم.
دانایی گفت: توجه به بحث گردشگری یکی از اولویت های ما در طرح تکاپو است و با توجه به رویکرد دولت یازدهم در این حوزه، باید کار منسجم در این بخش صورت گیرد.
وی نقش مردم و بخش خصوصی در این حوزه را مهم دانست و گفت: باید از توانمندی های سرمایه گذاران و مشارکت بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد در بحث گردشگری سمنان استفاده بهینه کنیم.
فرماندار سمنان با اشاره به فرارسیدن ایام رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، گفت: همه ما وظیفه داریم یاد و نام امام راحل را در ذهن خود برای همیشه به شکل ویژه ای یاد کنیم و راه و اندیشه ایشان را دنبال کنیم.
دانایی با تقدیر از زحمات و فعالیت این بنیاد، گفت: امیدواریم انجمن مردمی توسعه متوازن سمنان که به عنوان نام اصلی این بنیاد به ثبت رسیده، جایگاه واقی خود را پیدا و به صورت قانونمند فعالیت و کار خود را اجرائی کند.
درپنجمین مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره بنیاد مردمی توسعه و آبادانی سمنان که دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس دهم شورای اسلامی، بینایی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، جمعی از مدیران کل،معاونان وکارشناسان دستگاه های اجرائی و موثران و نخبگان حضور داشتند، تعداد 23 نفر از اعضای هیات مدیره و بازرسان این بنیاد با رای اعضاء انتخاب شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب