18:22:20 - پنجشنبه 26 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعلام آمادگی یک شرکت اسپانیایی برای سرمایه گذاری در شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 نمایندگان یک شرکت اسپانیایی برای ساخت نیروگاه برق خورشیدی با مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان شاهرود به مذاکره پرداختند.

 فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود روز پنجشنبه میزبان تعدادی از مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری و همچنین نمایندگانی از یک شرکت اسپانیایی برای سرمایه گذاری در ایران بود. 
در این ننشست که در چارچوب ستاد تشویق و حمایت از سرمایه گذاری برگزار شد، موضوعات مرتبط با احداث نیروگاه برق خورشیدی 40 تا 60 مگاواتی از سوی این شرکت در شاهرود بررسی شد.
این موضوع با اعلام آمادگی مدیران منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و امور اراضی برای همکاری همراه بود و در نهایت دو نقطه از شهرستان برای واگذاری زمین پیشنهاد داده شد.
همچنین در این نشست ظرفیت های گردشگری شهرستان از سوی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مطرح شده و برای سرمایه گذاری در این حوزه معرفی شد.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار شاهرود در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به پیگیری های انجام شده از سوی فرماندار شاهرود و همچنین نماینده شهرستان برای احداث این نیروگاه، گفت: توضیحات لازم از سوی برق منطقه ای استان داده شده و با اعلام درخواست شرکت خارجی، برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام می شود.
به گزارش سمنان لاین از ایرناحسن ترکمانی اضافه کرد: با توجه به حضور یکی از مسئولان بانک گردشگری کشور در جلسه، این بانک برای ارائه تسهیلات به ساخت نیروگاه نیز اعلام آمادگی کرده است.
وی همچنین با اشاره به درخواست سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تصریح کرد: فرمانداری شاهرود آماده است با دریافت طرح های پیشنهادی با ارسال آن ها به دستگاه های اجرایی مرتبط برای گرفتن مجوز های لازم همکاری کند.
معاون فرماندار شاهرود ادامه داد: بانک گردشگری نیز برای ارایه تسهیلات با بهره هشت درصد به طرح های گردشگری شهرستان اعلام آمادگی کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب