12:14:17 - چهار شنبه 25 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فتاحی : ۶ رشته ورزشي استان سمنان به ليگ برتر صعود كردند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / مديركل ورزش و جوانان استان سمنان از اجرایی شدن تخصیص یک درصد بودجه دستگاه‌ها به ورزش به‌عنوان قانون مغفول مانده‌ای نام برد که می‌تواند ورزش قهرمانی و همگانی را استان سمنان متحول کند.

 فرزاد فتاحي در جلسه ستاد ساماندهي اوقات فراغت جوانان و شوراي ورزش این استان که با حضور استاندار در مديريت بحران استانداري سمنان برگزار شد،با بيان اينكه بحث غني‌سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان يكي از مباحث مهم و اصلي است كه بايد به آن توجه ويژه‌اي شود، اظهار کرد: در راستاي غني‌سازي اوقات فراغت مناسب براي كودكان، نوجوانان و جوانان در سال گذشته در مجموع سه هزار و ۷۲۱ برنامه در ۶۰۹ مركز و پايگاه در اين استان انجام گرفته است.

وی اشتغال‌زايي را يكي از دغدغه‌هاي اصلي دولت و خانواده‌ها دانست و گفت: در همين ارتباط، اين اداره كل سامانه‌اي براي جوانان راه‌اندازي كرده تا بتوانند با ورود به اين سامانه شغل مورد نظر خود را پيدا کنند.

دبیر شورای ورزش و جوانان استان يكي از راه‌هاي افزايش نشاط اجتماعي در جامعه را توسعه ورزش همگاني برشمرد و افزود: مردم با شركت در ورزش‌هاي صبحگاهي، پياده‌روي‌ها و كوهپيمايي‌ها که کم‌هزینه‌ترین راه برای افزایش نشاط اجتماعی است، مي‌توانند نشاط خانوادگی و سلامت افراد را تضمين کند.

مديركل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به اين كه بسياري از مردم سمنان در ادارات دولتي مشغول به كار هستند، افزود: اگر به ورزش ادارات توجه ویژه‌تری شود ورزش در خانواده‌ها نيز نهادينه مي‌شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسناوي خواستار واگذاری ورزش همگاني و بازي‌هاي بومي و محلي به مدیریت شهری شد و افزود:اگر ورزش همگاني و بازي‌هاي بومي و محلي به شهرداري‌هاي هر شهر واگذار شود ورزش همگاني توسعه بیشتری مي‌يابد و تعداد ورزشكاران سازمان‌يافته در استان سمنان بيشتر خواهد شد.

فتاحی با بیان اینکه نباید به نااميدي در جامعه دامن زده شود،گفت: اگر همه دستگاه‌هاي اجرايي بسيج شوند كار بيشتري در زمینه توسعه ورزش همگاني و افزایش سلامت عمومی جامعه شهری صورت می‌گيرد.
وي هزينه درمان را بيشتر از پيشگيري دانست و اضافه كرد: فرهنگ‌سازي در بخش ورزش همگاني يكي از عوامل اصلي در پيشگيري از بيماري‌ها است.

مديركل ورزش و جوانان استان سمنان خواستار اجرايي شدن اختصاص يك درصد از اعتبار دستگاه‌هاي اجرايي به توسعه ورزش شد و گفت: اگر اين دستورالعمل قانونی که به دستگاه‌هاي اجرايي نیز ابلاغ شده اجرایی شود و دستگاه‌ها بر اساس قانون يك درصد از اعتبارات خود را براي توسعه ورزش همگاني و قهرماني و توسعه زيرساخت‌هاي ورزشی هزینه کنند، ورزش این استان متحول می‌شود.

وي با بيان اين كه در سال گذشته ۶ رشته ورزشي استان سمنان به ليگ برتر صعود كرده‌اند، افزود: با يك درصد از اين اعتبارات، ورزش استان سمنان مي‌تواند حرف‌های زیادی در سطح ملی داشته باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب