19:44:00 - چهار شنبه 25 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید محصولات مشمول اقتصاد مقاومتی 25 درصد افزایش می یابد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در سال 94 تولید محصولات مشمول اقتصاد مقاومتی بیش از 535 هزار و 909 تن بود که این میزان محصولات برای سال 95 ، 672 هزار و 41 تن پیش بینی می شود.

 سیدحسن میرعماد روز چهارشنبه در همایش اقتصاد مقاومتی در سالن سازمان جهاد کشاورزی سمنان افزود: کنترل روان آب ها و فرسایش بادی آبی از 2 هزار هکتار به هشت هزار هکتار خواهد رسید که رشد 300 درصدی برای آن پیش بینی می شود.
وی اظهار کرد: افزایش تولید در محیط های کنترل شده مانند گلخانه ها سال 94 ، 8.1 هکتار بوده که برای سال 95، 30 هکتار براورد می شود که رشد 270 درصدی خواهد داشت.
به گفته وی تامین بذر، کود و نهال در مقایسه با سال 95 به ترتیب 120 ، 6 و چهار درصد افزایش می یابد.
وی یادآور شد: یکی از برنامه های یازدهگانه که به تناسب اهمیت و گستره آن با 12 طرح، دارای بیشترین تعداد طرح مصوب و با مسئولیت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است، برنامه ملی ارتقا توان تولید ملی( درون زدایی اقتصاد) می باشد.
وی اضافه کرد: طرح امنیت غذایی و تولید محصولات راهبردی یکی از طرح های مهم و اساسی است که شامل، خود اتکایی در تولید محصولات اساسی مانند گوشت قرمز و شیر، تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی است.
وی، حمایت از سرمایه گذاری، تکمیل زنجیره تولید، مدیریت منابع، حمایت از تولید داخلی، ارتقا کیفیت و کاهش واردات را از جمله رویکردهای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی عنوان کرد.
وی تعهدات استان سمنان در سال 95 برای احداث و تکمیل شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی و توسعه سامانه های نوین آبیاری را به ترتیب 400 هکتار و 20 هزار هکتار اعلام کرد.
وی تصریح کرد : به منظور افزایش تولید بذرها و پرورش یک ایستگاه های تحقیقاتی کشور با توجه به مشکل کمبود مزارع مناسب و جداسازی، باید تولید بذور پرورشی در طبقات 2 و سه به بخش غیر دولتی واگذار شود.
وی یکی دیگر از سیاست های کنونی را افزایش ضریب خوداتکایی محصولاتی مانند دانه های روغنی اعلام کرد و افزود: باید حمایت های لازم از تشکل های موجود و جلب مشارکت بخش خصوصی و اعمال سیاست های حمایتی مالی از تولیدکنندگان دانه های روغنی صورت گیرد.
وی در بحث افزایش ضریب خوداتکایی محصولاتی مانند گوشت مرغ و تخم مرغ ، گفت: باید بهبود مدیریت گرورش طیور، اصلاح فضای کسب و کار در صنعت طیور، بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی در واحدهای مرغداری و تجهیز و نوسازی ماشین آلات باید صورت بگیرد.
وی بیان داشت : با توجه به مشکل استقرار عشایر باید به آن ها اجازه ساخت خانه درمناطق ییلاقی داده شود.
وی با اشاره به سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان یکهزار و 221 جانباز، 118 شهید و 14 نفر آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب