9:16:45 - سه شنبه 24 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث برکه و پیست دوچرخه سواری در پارک سوکان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / با توجه به رسالت شهرداری‌ها برای توسعه ورزش همگانی و ایجاد زمینه‌های لازم برای ورزش شهروندان، شهرداری سمنان احداث یک پیست دوچرخه‌سواری در پارک سوکان را در دستور کار قرار داد.

موسوی تصریح کرد: این اقدام انجام می‌شود تا مکانی سالم و مفرح برای ورزش شهروندی ایجاد شود و فاز مطالعاتی نخستین پیست دوچرخه‌سواری در پارک سوکان سمنان انجام شده است.

شهردار سمنان افزود: هم‌اکنون با پایان یافتن فاز مطالعاتی، عملیات عمرانی این پیست با اعتباری بالغ‌بر 4 میلیارد ریال آغاز شده است.

به گزارش سمنان لاین موسوی اظهار داشت: این پیست که احداث آن به بخش خصوصی واگذار شده، یک هزار و 120 مترمربع طول و 3.5 متر عرض دارد.

به گفته وی، قرار است نخستین پیست دوچرخه‌سواری در پارک سوکان سمنان در مدت سه ماه ساخته شود و برای عموم مردم قابل استفاده خواهد بود.

شهردار سمنان پارک سوکان را پارکی زیبا با قابلیت‌های زیاد ارزیابی و عنوان کرد: سمنان نیز مانند دیگر شهرهای کویری نیازمند به‌کارگیری عنصر آب در سیمای شهری و پارک‌ها دارد و پارک سوکان نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ از این‌رو، احداث یک برکه نیز در این پارک در دستور کار قرار گرفت تا به مکانی مفرح برای شهروندان و مسافران و زائران تبدیل شود.

موسوی از آغاز عملیات اجرایی این برکه خبر داد و گفت: این برکه 5 هزار و 600 مترمربع مساحت دارد و قرار است 6 ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: سطح خاک‌برداری این برکه 9 هزار مترمکعب و حجم آبگیری آن نیز 5 هزار و 600 مترمکعب بوده و قرار است از این منبع ذخیره برای آبیاری فضای سبز این پارک نیز استفاده شود.

شهردار سمنان افزود: پروژه مجتمع اداری شهرداری سمنان هم قرار بوده در این پارک اجرایی شود و فاز مطالعاتی آن با اعتباری بالغ‌بر 3 میلیارد ریال در دست اجراست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب