9:16:16 - دوشنبه 23 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در تحقق اقتصاد مقاومتی مشارکت کنند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان، گفت: شوراهای امر به معرف و نهی از منکر در استان باید کمک کننده پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی باشند.

 محمد همتیان روز دوشنبه در نشست مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان، افزود: همه مدیران دستگاه های اجرایی در نظام جمهوری اسلامی ایران، باید تلاش کنند تا شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل محقق شود.
وی تصریح کرد: مانند اوایل انقلاب اسلامی همه مردم باید احساس مسوولیت کنند و با همکاری همه بخشها باید اقتصاد مقاومتی در تمام عرصه های کشور تحقق یابد.
همتیان تاکید کرد: شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، باید به گفتمان و سپس به ارزش تبدیل شود و در پی آن تفکر و ایده ایجاد شود.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از فرایض اصلی و واجبات است، افزود: امام حسین (ع) نیز فلسفه قیام خود را بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر قرار داده بودند.
همتیان افزود: باید منکرها و معروف ها به طور مستمر شناسایی شوند و برای آن اولویت بندی لحاظ شود.
وی تصریح کرد: در سال 1359 نیز مردم در دفاع از جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی که به آن ها وارد شده بود، مجاهدانه وارد میدان شدند که این حضور یکی از مصادیق اصلی امر به معروف و نهی از منکر بود.
وی با اشاره به شهدای مدافع حرم، افزود: مردم باید همواره به یاد شهدا باشند، زیرا این افراد با قرار دادن امر به معروف و نهی از منکر در اولویت کاری خود، جان خود را فدا کردند.
معاون استانداری سمنان اظهار کرد: دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه های اجرایی، باید حفظ آبروی افراد، تکریم ارباب رجوع و رضایت مندی افراد را در اولویت کاری خود قرار دهند.
همتیان تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر که امسال با پشتوانه قانونی پیش می رود، باید نتیجه برجسته تری نسبت به سال های گذشته داشته باشد و همه باید از تجربه های سال های گذشته در این مسیر استفاده کنند.
وی افزود: دشمن با تمام توان خود به دنبال مقابله با جمهوری اسلامی ایران است که با امید شدن از مباحث نظامی و فرهنگی، امروز به دنبال جنگ اقتصادی با ایران و شکاف انداختن بین مردم و کشور است.
وی با انتقاد به بعضی از کشورهای مدافع بشر، افزود: بعضی از کشورها ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند، در حالی که بسیاری از کشورها از جمله ایران را از داشتن بسیاری از نیاز های اصلی محروم می‌کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به اهمیت موضوع سرمایه گذاری به عنوان یکی از راهکارهای تحقق شعار سال، اظهار کرد: سرمایه گذاری که وارد استان می شود، به دنبال تضمین حفظ سرمایه، گردش سرمایه خود و ایجاد اشتغال است که مدیران دستگاه های اجرایی باید به این موارد توجه ویژه داشته باشند.
همتیان با بیان اینکه ادارات استان سمنان از سلامت خوبی برخوردار است، افزود: باید تمامی دستگاه های اجرایی همکاری لازم را داشته باشند تا حمایت از ورود جدی سرمایه‌گذاران صورت بگیرد.
در این نشست دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی استان سمنان، درباره موضوعات مختلف، مباحثی مطرح کردند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب